Kto ponosi winę za wydarzenia z Białegostoku? Polacy: Narodowcy, PiS i Kościół [SONDAŻ]

20 lipca w Białymstoku odbył się pierwszy Marsz Równości. Jego uczestnicy zostali zwyzywani, obrzuceni kamieniami i pobici. Instytut Badań Rynkowych i Społecznych zapytał Polaków, kto jest winny tej sytuacji. Jak odpowiedzieli ankietowani?
Zobacz wideo

Największa grupa badanych, bo aż 34,3 proc., uważa, że winnymi wydarzeń z Białegostoku są narodowcy. 28 proc. ankietowanych odpowiedziało, że winę ponosi partia rządząca, z kolei 26,1 proc, że winny jest Kościół. 23,9 proc. ankietowanych uważa z kolei, że winnymi wydarzeń z Białegostoku są organizacje wspierające osoby LGBT, 17,6 proc. obarcza winą prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, a 7,6 proc. - opozycję. Odpowiedź "nie wiem" lub "trudno powiedzieć" wybrało 24 proc. badanych.

Sondaż IBRiS został przeprowadzony na grupie 1100 osób na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Marsz Równości w Białymstoku. Lewica zorganizowała manifestację "Polska Przeciw Przemocy"

Wydarzenia z pierwszego Marszu Równości w Białymstoku były w ostatnich dniach jednym z najważniejszych tematów na polskiej scenie politycznej. W niedziele 27 lipca w Białymstoku odbyła się manifestacja "Polska Przeciw Przemocy" organizowana przez SLD, Razem i Wiosnę. Wzięło w niej udział kilkaset osób. Oficjalnie nie pojawili się na niej przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej oraz PSL.

"Dzisiaj nie ma miejsca na obojętność. Albo jesteś z bitymi albo z tymi co biją. Wiosna ma odwagę stanąć jasno po jednej ze stron. Szkoda że wielu partii opozycji dzisiaj nie było z nami" - skomentował na Twitterze koordynator Wiosny Michał Piękoś.

Więcej o:
Komentarze (177)
Kto ponosi winę za wydarzenia z Białegostoku? Polacy uważają, że narodowcy, PiS i Kościół [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • sector23

  Oceniono 57 razy 43

  Mnie cała ta sytuacja nieprawdopodobnie zdumiewa! Mamy XXI wiek, kolejny etap rewolucji technologocznej, ludzie prygotowuja się do wypraw na Marsa, zamierzaja budować bazy na księżycu. świat się glopalizuje a jednocześnie następują kolejne zmiany cywilizacyjne i społeczne i geostrategiczne. A jakaś grupa stadionowych prymitywów nakręcnych przez spindoktorów z PiS nocami i dniami rozkminia zagadnienie: kto z kim śpi, kogo kocha i dlaczego?!. To musi być jakaś abberacja i podrygi osobników o poziomie inteligencji niższej od większości małp człekokształtnych. Ale wiadomo - Białystok, wystarczy popatrzeć na tę część świata im dalej na wschód tym większy prymitywizm i dążność do zamordyzmu.

 • chi-neng

  Oceniono 46 razy 28

  Mnie nikt nie pytal ale powiem:
  Sekta piso- koscielno- naziolska, co zawiera wszystko na raz.
  No i oddaje cala 'rownowazna' prawde, rozkladajaca sie na 'cala trojke', wg mnie.
  Oczywiscie NIE WOLNO zapominac o tym, KTORY TYM WSZYSTKIM KIERUJE Z TYLNEGO SIEDZENIA, NIBY JAKO WOLNY POSEL, A W RZECZYWISTOSCI JAKO BOSS MAFII 'SREBRZYSTEJ'.

 • 174pit

  Oceniono 34 razy 26

  Winny jest - po pierwsze - ten kto przyzwala durnymi majaczeniami o ataku na rodzinę i seksualizacji dzieci, po drugie - ten kto szczuje, a tu silną nadreprezentację mają starsi panowie wystrojeni w jedwabie i złotogłowie niczym kokoty na święto pułku.

 • piotras01

  Oceniono 28 razy 18

  Statystycznie i tak Białostocczanie pójdą po kościele i zagłosują na pis jak cała zacofana wschodnia Polska.

 • zbieg-z-ciemnogrodu

  Oceniono 21 razy 15

  Bialystok i Pis w Europie jest tylko po kase. Jesli nie beda dawac to przylacza sie do koalicji Bialorus-Rosja, do ktorej maja zdecydowanie blizej mentalnie

 • czerniak1940

  Oceniono 16 razy 10

  Księża to grupa w której jest najwięcej ukrytych pedofili,gejów, wydarzenia z Białegostoku pokazują do czego prowadzą rządy PiS i ,kościoła z Rydzykiem łącznie .PSL rządził już z Lewicą i jakoś wtedy im nie przeszkadzały ich poglądy,czy PSL chodzi tylko ,aby być blisko koryta?

 • frank1961

  Oceniono 13 razy 9

  ci co głosują na PIS łykają propagandę z TVP i bełkot aparatczyków Kaczyńskiego

 • chimi-churi

  Oceniono 13 razy 9

  Województwa wschodnie wliczając Mazowieckie (bez Warszawy) stanowią 1/3 populacji Polski. Tymczasem są podobno „odpowiedzialne” za rządy PiS. Coś musi być nie tak z Polską zachodnią. Dlaczego nie chodzicie na wybory ludzie? Przestańcie wysmarkiwać tutaj swoje żale tylko ruszcie d... w troki i idźcie głosować. Inaczej upadnie mit, że za wyborem PiS stoi ściana wschodnia...

 • loneman

  Oceniono 11 razy 9

  To prawda - te srodowiska uprawialy mniej lub bardziej oficjalna nagonke na lgbt oraz srodowiska demokratyczne i opozycyjne - po tylu hejtach w necie, mediach Qrskiego i mszach czy grobach wielkanocnych nie da sie tego zatuszowac 😱😈

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX