Pogoda na dziś - wtorek 30 lipca. IMGW ostrzega przed burzami w 15 województwach

Pogoda na dziś - wtorek 30 lipca. Meteorolodzy wydali ostrzeżenia dla 15 województw przed burzami z gradem oraz intensywnymi opadami deszczu. Burze zaczną pojawiać się już w południe i potrwają do późnego wieczora zwłaszcza na zachodzie i południu kraju.
Zobacz wideo

Synoptycy zapowiadają na dziś nadal dość wysokie temperatury od 25 do 28 stopni. Tylko dla Pomorza przewidywana jest maksymalna temperatura do 22 stopni.

Temperatura. W większości kraju temperatury od 25 do 28 stopni

Dziś meteorolodzy zapowiadają najniższą temperaturę w ciągu dnia dla Pomorza, gdzie będzie około 22 stopni. 25 stopni pokażą termometry w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. Na najwyższą temperaturę, 28 stopni, muszą być przygotowani mieszkańcy Opola, Rzeszowa i Lublina. Jeden stopień mniej przewidywany jest w Katowicach, Krakowie, Kielcach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. W pozostałych regionach 26 stopni.

Pogoda na dziś - wtorek 30 lipca.Pogoda na dziś - wtorek 30 lipca. gazeta.pl

Opady. Po południu w niemal całej Polsce należy spodziewać się burz z gradem i intensywnym deszczem

We wtorek rano rozpogodzenia zapowiadane są na wschodzie i północny kraju. Po południu zapowiadane jest większe zachmurzenie spowodowane pojawianiem się burzowego frontu. W czasie burz przewidywane są opady deszczu do maksymalnie 40 mm oraz wiatr wiejący w porywach od 60 do 90 km/h. Burze pojawiać się będą także w nocy na zachodzie i południu kraju.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla wszystkich regionów, poza województwem lubuskim. Dodatkowo w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim i podlaskim zapowiadane są również opady gradu. Najbardziej intensywny deszcz pojawi się w regionach śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i kujawsko-pomorskim. Podczas burz prognozuje się opady od 20 do 40 mm oraz wiatr, który w porywach może osiągać prędkości do 90 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (3)
Pogoda na dziś - wtorek 30 lipca. IMGW ostrzega przed burzami w 15 województwach
Zaloguj się
  • roziu_to_moj_nick

    Oceniono 1 raz -1

    Podobnie jak w komentarzach ponizej. Zadnych burz, a deszcz 5 minutowy (Boszkowo). W PRL lepiej to przewidywali.

  • h853

    Oceniono 1 raz -1

    Tak poytzebny jest deszcz w zacodniopomotskim momo ciaglych osytzrzen i zapowiedzi nie m burz i opadow w okolicach Szczinai za to na niebie samoloty pozostawiaja smugi modyfikujac pogode dlaczgo IMi G tego nie widzi i nie inyerweniuje w ministerstwie ochrony srodowiskazPtzeciez to slonce pali tak nienaturslnie a chmury tworxa linie zamiast obloki polskie. Tak chemotrals niszcz nasze rolnictwo i zdrowie ludzi niematuralnymi upalami niczym z afrykiDlaczgo nikt nic z tym nie robi tylko wladze udsja ze to jest zmiana klimatu a to jest modyfikacjs i. Niszvzenie prxyrody o zycia na ziemi chemicznie oprysksmi ptzez samoloty azotem jodkiem srebts barem itd.To jest karygodne ze nikt z ty barbarzynstwem nie walvzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX