Gdzie jest burza? RCB i IMGW ostrzegają przed gwałtowną pogodą. Uwaga na silny wiatr i grad

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła SMS z ostrzeżeniem - w sobotę uwaga na silny wiatr i burze z gradem. Alert RCB obowiązuje na terenach dziewięciu województw. Wcześniej przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi ostrzegał IMGW.
Zobacz wideo

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w sobotę po południu wysłało do mieszkańców dziewięciu województw SMS-y.

Pogoda. Alert RCB

Chodzi o województwa: wielkopolskie, łódzkie, świętokrzyskie, małopolskie, śląskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, pomorskie (powiaty: bytowski, człuchowski, chojnicki, kościerski, kartuski, starogardzki, gdański, nowodworski, malborski, sztumski, kwidzyński) oraz lubuskie (powiaty: międzyrzecki, sulęciński, słubicki, gorzowski, Gorzów Wielkopolski, strzelecko-drezdenecki).

Ostrzeżenia dotyczą burz, którym towarzyszyć może silny wiatr i grad.

Gdzie jest burza?

Wcześniej przed takimi zjawiskami ostrzegał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Gwałtowne burze przeszły już przez województwo śląskie.

W Katowicach są podtopione ulice i piwnice. Woda wdzierała się również do galerii handlowych i przejść podziemnych przy dworcu głównym. Straż pożarna odebrała 170 zawiadomień. Strażacy interweniują m.in w Szpitalu Bonifratrów, gdzie zostały podtopione najniżej położone pomieszczenia i piwnice.

Czytaj też: Fala upałów przesuwa się w kierunku Grenlandii. Na północy Norwegii ponad 35 stopni i rekord

Więcej o: