PO skrytykowana podczas manifestacji w Warszawie. "Ważniejsza była budowa autostrad i lotnisk"

- Wartości europejskie, których bronicie, niestety nie obejmowały Dominika, Milo, Beaty, Kamili i ich synka. Nie obejmują też nas, którzy jeszcze żyją w tym kraju - zwrócił się do polityków PO w trakcie manifestacji "Warszawa przeciw przemocy" Hubert Sobecki, jeden z działaczy środowiska LGBT. Obecny na miejscu poseł Michał Szczerba przyznał, że jego partia nie zauważała dostatecznie kwestii praw osób nieheteronormatywnych.
Zobacz wideo

Setki osób uczestniczyły w sobotę w manifestacji "Warszawa przeciw przemocy. Solidarni z Białymstokiem", która odbyła się przed Pałacem Kultury i Nauki. Była to reakcja na agresję i przemoc, z którym spotkali się uczestnicy ubiegłotygodniowego Marszu Równości w Białymstoku.

W trakcie stołecznej manifestacji przemawiały osoby działające na rzecz praw osób LGBT, a także politycy partii opozycyjnych. Jedną z osób, które zabrały głos, był działacz organizacji "Miłość nie wyklucza" Hubert Sobecki, który był świadkiem wydarzeń w stolicy Podlasia.

Hubert Sobecki o atakach na osoby LGBT: Przemoc wyrosła przed PiS-em

- Dla bardzo wielu osób ze społeczności ani ta nienawiść, ani przemoc nie była niczym nowym. Ta przemoc wyrosła przed PiS-em i wyrosła na obojętności - przekonywał. Jak dodał, od lat brak tolerancji wobec osób LGBT zbiera swoje żniwo.

- Dominik z Bieżunia nie żyje, bo został zaszczuty przez swoich kolegów, koleżanki, a nawet jedną z nauczycielek. Nie żyje, bo ubierał się jak pedał, została po nim kartka, na której napisał 'jestem zerem'. Nie rządził wtedy PiS ze swoją obłudną nienawiścią, rządziła Platforma Obywatelska, rządziliście wy, panie pośle. Wy!

- zwrócił się do obecnego na scenie posła PO Michała Szczerby.

Hubert Sobecki wspomniał ze sceny o transpłciowej Milo, która popełniła samobójstwo, skacząc z Mostu Łazienkowskiego, a także o Beacie i Kamili, które wyjechały wraz z synkiem za granicę. Opowiedział również historię Pawła, który wziął ze swoim partnerem ślub w innym kraju. Ów partner zginął w Polsce w wypadku. W świetle prawa byli dla siebie jednak obcymi osobami.

- Ciało męża odebrała rodzina, która powiedziała Pawłowi, że jeśli pojawi się na pogrzebie, to go "zapie*dolą" - cytował Sobecki, podkreślając, że Paweł "po 13 latach związku nie miał prawa pochować swojego męża".

- Kiedy prosiliśmy Donalda Tuska o spotkanie, kiedy jeszcze był premierem, nie odpowiedział - wskazywał ze sceny działacz. Dodał, że dla polityków PO "ważniejsza była budowa autostrad i lotnisk". - Dziękujemy za te lotniska, dzięki nim możemy łatwiej uciekać z kraju - ironizował.

- Wartości europejskie, których bronicie, niestety nie obejmowały Dominika, Milo, Beaty, Kamili i ich synka. Nie obejmują też nas, którzy jeszcze żyją w tym kraju

- powiedział Sobecki ze sceny. Zaproponował partiom opozycyjnym, by jeszcze przed wyborami zorganizowały obrady okrągłego stołu, które mają zapobiec tragediom, dotykającym osoby LGBT.

Michał Szczerba: Przepraszamy

Później głos zabrał poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba, który przyznał, że "prawa osób LGBT nie były dotychczas dostatecznie zauważane". - I za to przepraszamy, to się zmieni - powiedział.

Szczerba podkreślił, że wprowadzenie związków partnerskich znalazło się w oficjalnym programie Platformy Obywatelskiej. Przypomniał, że w stolicy odbywa się co roku parada równości, a prezydent Rafał Trzaskowski podpisał w tym roku kartę LGBT. - To wszystko trzeba, kochani, docenić - mówił poseł PO.

Jednocześnie polityk zapewnił, że obrady okrągłego stołu się odbędą.

Więcej o:
Komentarze (478)
PO skrytykowana podczas manifestacji w Warszawie. "Ważniejsza była budowa autostrad i lotnisk"
Zaloguj się
 • baby1

  Oceniono 111 razy 63

  Winna jest cała klasa polityczna wyrosła po 1989 roku. Za bardzo bała się kościoła, a ten się rozpanoszył i nieformalnie przejął władzę i jest jak mafia.

 • f451

  Oceniono 100 razy 50

  I tak oto szczucie na osoby LGBT całkowicie przykryło pedofilię kleru....
  Wyjątkowo skuteczna operacja propagandowa PiSbolszewii....

 • polakadam

  Oceniono 79 razy 43

  Najśmieszniejsze jest to że narodowcy wykrzykują hasło bóg, honor , ojczyzna a potem w pięciu kopią nastolatka albo atakują młodą dziewczynę. A kościół ledwo wydusił z siebie po kilku dniach że potępia, po czym znowu przeszedł do szczucia. Ani w tym boga nie ma ani honoru. A na ojczyznę tych prawicowych sodomitów bardziej pasuje Rosja.

 • jurek4491

  Oceniono 61 razy 29

  Tak dzieje się w kraju dlatego że bandziory mają przyzwolenie rządów , przymykają oko i rozłożyli nad nimi parasol ochronny : Kielce , Białystok , umorzenie sprawy obchodów urodzin Hitlera , celowe przewlekanie sprawy wieszanych portretów europosłów itd. .

 • franclajn

  Oceniono 57 razy 27

  Oglądałem rok temu film o klerofaszyzmie w Hiszpanii w czasach Franco. Widzę teraz przerażająco dużo analogii. Sama postać dyktatora, zaburzonego psychicznie, okrutnego i mściwego samotnika o niewiadomej preferencji seksualnej (jego małżeństwo było fikcją, czyli tzw. przykrywką) także narzuca wiele skojarzeń. Nie dziwię się Hiszpanom, że po śmierci tyrana stali się w większości wreszcie normalnym, świeckim społeczeństwem, odrzucającym klechdy i mitologie. Przywileje kleru zniknęły, a za zaoszczędzone pieniądze polepszono edukację, lecznictwo, ekologię oraz zbudowano ok. 5 tysięcy zbiorników retencyjnych (Polska ma ich zaledwie kilkadziesiąt). I to mimo tego, że odnawialne zasoby wody pitnej są w Hiszpanii na poziomie 2,6 tys. m3 na mieszkańca, a w położonej na północy kontynentu Polsce zaledwie na poziomie 1,6 tys. m3 na mieszkańca (mniej wody w UE mają tylko Malta i Cypr), co stawia pod znakiem zapytania dalsze życie w wielu miastach i wioskach kraju, jeśli kryzys klimatyczny nie zatrzyma się. Ale niewiele na to wskazuje, bo samymi bogoojczyźnianymi zaklęciami wodza oraz wspierającego go kleru niewiele w tej materii można zdziałać.

 • ewa.krajewska

  Oceniono 43 razy 19

  Dalej plujcie na PO. PiS rozgrywa wami jak dziećmi we mgle. Plujcie dalej na opozycję a obudzicie się z opaską na ramieniu i ręką w nocniku gdy PiS wygra kolejne wybory

 • luzyna

  Oceniono 35 razy 17

  Dlaczego się boicie tej niewielkiej ilości ludzi lgbt bardziej niż dobrze zamaskowanej pedofilii w kościele? Dlaczego się nie boicie, że PIS będzie miał w swoich rękach wszystkie instrumenty władzy i będzie robił co tylko zechce i przestanie się już wtedy troszczyć o głodne dzieci, młodych i bezrobotnych. Teraz już widać jak troszczy się o seniorów, brak leków, dostępu do lekarzy i drożyzna w aptekach. Gdy przestanie zabiegać o głosy i pozmienia wszystkie przepisy, będzie stosował środki przymusu, jak mu się będzie podobać. Z powodu znikomego procenta lgbt mamy na to pozwolić?

 • krynolinka

  Oceniono 54 razy 16

  Ustawowo nienawiści, przemocy nie da się skutecznie wyplenić. Trzeba zmiany mentalności. Ludzie, którzy proponowali, że pierwszy łomot w domu kobitka ma przemilczeć, dziś rządzą. Tu i teraz. Prawo i sprawiedliwość mają na sztandarach.

 • hopsiupbec

  Oceniono 29 razy 13

  "Dodał, że dla polityków PO "ważniejsza była budowa autostrad i lotnisk". "

  Ale jeździć po ładnych drogach chcecie? No, chyba, że oczekujecie od PiSd cudów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX