IMGW wydaje dwa różne ostrzeżenia. Dotyczą 12 województw dziś i wszystkich w niedzielę

Ostatni weekend lipca upłynie pod znakiem niebezpiecznej miejscami pogody. IMGW ostrzega przed upałami oraz burzami z gradem i wiatrem wiejącym z prędkością do 90 kilometrów na godzinę.
Zobacz wideo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami. Mogą one wystąpić w sobotę w 12 województwach - w południowej i zachodniej części Polski, a także na Pomorzu, w kujawsko-pomorskim i w świętokrzyskim.

IMGW: uwaga na burze z gradem, szczególnie w łódzkim i wielkopolskim

Opady mogą sięgnąć 30 mm, do tego może pojawić się grad, a porywy wiatru mogą sięgnąć 90 km/h. Ostrzeżenia przed burzami synoptycy ustawili na pierwszym stopniu w trzystopniowej skali poza województwami łódzkim, wielkopolskim i lubuskim, gdzie ostrzeżeniom nadano wyższy stopień drugi. 

Wraca upał. W niedzielę w niemal całej Polsce

Ale to nie wszystko. W niedzielę poważnym zagrożenie mogą stanowić upały. IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla niemal całego kraju. Maksymalna temperatura może wynieść 33 stopnie Celsjusza. Jak podaje portal IMGW pogodynka.pl, upały pojawią się we wszystkich województwach, poza północną częścią województwa zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego oraz południową częścią województwa dolnośląskiego.

Więcej o: