IMGW wydaje dwa różne ostrzeżenia. Dotyczą 12 województw dziś i wszystkich w niedzielę

Ostatni weekend lipca upłynie pod znakiem niebezpiecznej miejscami pogody. IMGW ostrzega przed upałami oraz burzami z gradem i wiatrem wiejącym z prędkością do 90 kilometrów na godzinę.
Zobacz wideo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami. Mogą one wystąpić w sobotę w 12 województwach - w południowej i zachodniej części Polski, a także na Pomorzu, w kujawsko-pomorskim i w świętokrzyskim.

IMGW: uwaga na burze z gradem, szczególnie w łódzkim i wielkopolskim

Opady mogą sięgnąć 30 mm, do tego może pojawić się grad, a porywy wiatru mogą sięgnąć 90 km/h. Ostrzeżenia przed burzami synoptycy ustawili na pierwszym stopniu w trzystopniowej skali poza województwami łódzkim, wielkopolskim i lubuskim, gdzie ostrzeżeniom nadano wyższy stopień drugi. 

Wraca upał. W niedzielę w niemal całej Polsce

Ale to nie wszystko. W niedzielę poważnym zagrożenie mogą stanowić upały. IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla niemal całego kraju. Maksymalna temperatura może wynieść 33 stopnie Celsjusza. Jak podaje portal IMGW pogodynka.pl, upały pojawią się we wszystkich województwach, poza północną częścią województwa zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego oraz południową częścią województwa dolnośląskiego.

Więcej o:
Komentarze (18)
Pogoda. IMGW wydaje dwa różne ostrzeżenia. Dotyczą 12 województw dziś i wszystkich w niedzielę
Zaloguj się
 • żararaka straszny

  Oceniono 6 razy 2

  Burze ,burze a według mnie zdjęcia w niebie robią do dowodów osobistych( wymiana).

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 16 razy 2

  Kiedyś pan Wicherek po prostu mówił, że jutro będzie gorąco, albo będzie padał deszcz, a teraz IMGW wydaje specjalne ostrzeżenia, że będzie padał deszcz, albo że będzie gorąco. A do tego RCB rozsyła sms-y ostrzegające przed deszczem, albo ciepłem tak, jakby chodziło o trzecią wojnę światową. Jak tak dalej pójdzie to zidiocenie, to za kilka lat do postawienia wszelkich służb w gotowości i wyprowadzenia wojska z koszar wystarczy 32 stopnie ciepła, albo deszcz trwający dłużej niż 30 minut.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 12 razy 2

  Codziennie powinni wydawać ostrzeżenia.
  Przynajmniej nie będą ich ciągać po sądach.

 • dlugi48

  Oceniono 3 razy 1

  Teraz będą ostrzegać przed trąbami powietrznymi, gwałtownymi burzami i nawet trzęsieniami ziemi, by ich nie oskarżono, że nie ostrzegali, jak jakiegoś debila z własnej winy piorun trafi albo przywali drzewo.

 • tomasz.rze

  Oceniono 1 raz 1

  Leje: słoooońca!
  Upał: woooody!
  Upał+deszcz i jesteśmy w domu.

 • kastoripollux

  Oceniono 4 razy 0

  Te komunikaty RCB to kolejna propaganda sekty. Wysyłają wiadomości o zagrożeniu po to aby pokazać z jaką troską traktują obywatela. Obłuda na poziomie sekty PiS. W czym takie ostrzeżenie może być pomocne? To zwykły PiS na wodę!

 • zueoko

  Oceniono 12 razy 0

  Jeszcze wyślijcie komunikaty do wszystkich obywateli, że będzie burza- zjawisko tak niezwykłe latem.

 • kamster

  Oceniono 3 razy -1

  Upał będzie wszędzie poza 3/4 terytorium Polski. Najzimniejsze lato odkąd pamiętam. Zimny maj, zimny lipiec. Tylko czerwiec fajny. A wy ciągle o upałach piszecie. Dajcie mi te upaly.

 • Oceniono 7 razy -1

  Trochę teraz popada i rolnicy będą załamani że nie będzie plonów z powodu powodzi. Już w tym roku były dwie susze i trzy powodzie a rolnicy siedzą na ławeczce pod sklepem pijąc wino marki wino i czekają na dotacje, rekompensaty i odszkodowania z UE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX