Akcja ratownicza w Rewalu. Płetwonurkowie ciągle poszukują 13-letniego chłopca

Nad wodą w Rewalu trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza. Strażacy zostali wezwani do trzech topiących się osób. Wieczorem ratownicy odnaleźli ciało 42-letniego mężczyzny. Obecnie trwa poszukiwanie 13-letniego chłopca.
Zobacz wideo

Strażacy płetwonurkowie odkryli ciało 42-letniego mężczyzny. Obecnie wciąż trwają poszukiwania 13-letniego chłopca. Zawiadomienie, jakie otrzymali strażacy dotyczyło dorosłego mężczyzny i dwóch nastolatków. - Na miejscu są wszystkie możliwe służby, straż pożarna, nurkowie, policja z psami, pogotowie ratunkowe. Dotychczasowe poszukiwania nie dały rezultatu, nie udało się odnaleźć dwóch zaginionych - mówił ok. godz. 21 mł. bryg. Józef Brzeziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach. - To trzy osoby narodowości niemieckiej, jedna z nich wcześniej zdołała się uratować. 

Rewal. Trwają poszukiwania nastolatka

Zgłoszenie o topiących się osobach strażacy otrzymali ok. godz. 18.30. W akcji biorą udział nurkowie, wybrzeże jest przeszukiwane przez śmigłowiec. Jak podkreśla mł. bryg. Brzeziński warunki są bardzo trudne. - Jest silny wiatr i duża fala, nurkowie nie mogą poszukiwać z wody, jest na to zbyt niebezpiecznie - wyjaśnia.

Poszukiwania po zapadnięciu zmroku zostaną prawdopodobnie zawieszone.