Ustronie Morskie. Rozłożył parawan i ozdobił roślinami z wydm. Do tego tabliczka z napisem

Urzędnicy z Ustronia Morskiego podzielili się w sieci zdjęciem nietypowej instalacji, która powstała na lokalnej plaży. Jeden z urlopowiczów odgrodził się od innych wypoczywających nie tylko parawanem, lecz także gałęziami zerwanymi z wybrzeża wydmowego. Do tego umieścił tam tabliczkę informującą o rezerwacji tego miejsca.
Zobacz wideo

Zdjęcie parawanu pojawiło się na facebookowym profilu Gminy Ustronie Morskie.

"Jeden z wypoczywających na plaży urlopowiczów postanowił odgrodzić się na piasku od pozostałych turystów przy pomocy zerwanych wcześniej konarów i gałęzi koron drzew z chronionego prawem wybrzeża wydmowego" - czytamy we wpisie urzędników.

O parawan oparta była tablica, na której napisano "Reservation for family" ("Rezerwacja dla rodziny").

Jak poinformował portal Gazeta.pl rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu asp. Tomasz Kwaśnik, na miejsce pojechali funkcjonariusze, ale nie znaleźli osoby odpowiedzialnej za umieszczenie parawanu. W związku z tym nikt nie został ukarany.

"Przypominamy, że wydmy podlegają prawnej ochronie na całym wybrzeżu polskim. Realnym zagrożeniem dla roślinności wybrzeża wydmowego jest nie tylko abrazja, lecz także przekształcanie związane z działalnością człowieka. Efekty takich działań doprowadzają m. in. do zmiany składu gatunkowego specyficznej roślinności wydmowej oraz zaburzają naturalną dynamikę wydm" - podkreślają ustrońscy urzędnicy.

Więcej o:
Komentarze (263)
Ustronie Morskie. Rozłożył parawan i ozdobił roślinami z wydm. Do tego tabliczka z napisem
Zaloguj się
 • marple_jane

  Oceniono 95 razy 87

  Kulsony nie znalazły winnego?.Ktoś zaskoczony? Gdyby tak,na rzeczonej instalacji zwisł napis KONSTYTUCJA,ooo to speed byłby wielki i winny już pokazywany w TVPIS jako terrorysta. Taki mamy klimat.

 • jxl82

  Oceniono 86 razy 72

  Jakiś Żołnierz Wyklęty maskował stanowisko i okopywał się? Obrońca Wybrzeża tak się zamaskował, że nawet policja nie miała szans. Taki WOT-owski Rambo-Szambo.

 • jac_l_w

  Oceniono 63 razy 61

  Policja z powodu nawału obowiązków może ścigać tylko tych sprawców, którzy sami się zgłoszą z dowodami swojej winy.

 • cozano

  Oceniono 47 razy 45

  "na miejsce pojechali funkcjonariusze, ale nie znaleźli osoby odpowiedzialnej za umieszczenie parawanu. W związku z tym nikt nie został ukarany."
  Szkoda, że nie oddelegowali jednego policjanta, żeby na plaży poczekał w stroju kompielowym na właścicieli parawanu. Już sam mandat za niszczenie roślinności wydmowej zwróciłby koszty.

 • 8zorro

  Oceniono 45 razy 35

  Seba i Grażyna wziąwszy 500+ oraz zasiłki z MOPSU ruszyli na wypoczynek. Jako podatnik sumienny sfinansowałem wyjazd tej pary nierobów i ich dzieci - Denisa, Kewina, Brajana, Dżesiki i Karyny. W podziękowaniu za tak hojny wypoczynek Seba i Grażyna w dniu wyborów pójdą głosować na PiS. W planach na przyszły rok bowiem mają zamiar postawić parawan w Hurgadzie i udekorować miejsce na plaży liśćmi z palmy. Normalne skurwesyńskie przekupstwo PiS.

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 41 razy 33

  Polskie szerokie plaże aż się proszą o parasole i leżaki. Niestety pierwszego tygodnia połowę by rozkradziono a drugą połowę nasterydowane patole wrzuciłyby do morza.

 • misiutoka

  Oceniono 33 razy 31

  Janusz,pisowski suweren, beneficjent 500+, wyruszył na pierwsze w życiu wakacje. Przecież nie mógł wiedzieć, że wydmy są pod ochroną. Poszedł, zeesraał się, podtarł duupę liściem i przytargał na plażę trochę zielonego, żeby Grażynie było ładnie i do twarzy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX