Dziennik Sakiewicza chciał uderzyć w Truskolaskiego. Pomylił go z wiceprezydentem Rzeszowa

"Gazeta Polska Codziennie" na pierwszej stronie zapowiada artykuł o "Wyreżyserowanej 'operacji Białystok'", który dotyczy Marszu Równości w stolicy Podlasia. Dziennik jednak zamiast zilustrować tekst portretem prezydenta Tadeusza Truskolaskiego, użył zdjęcia Stanisława Sienko, wiceprezydenta Rzeszowa.
Zobacz wideo

"Policja, organizacje pozarządowe oraz politycy Prawa i Sprawiedliwości alarmowali prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, że podczas Marszu Równości może dojść do zamieszek" - czytamy na pierwszej stronie "Gazety Polskiej Codziennie". Nagłówek zapowiadanego w ten sposób artykułu brzmi: "Wyreżyserowana 'akcja Białystok'".

Wpadka "GPC". Pomylili Truskolaskiego z wiceprezydentem Rzeszowa

Dalej na "jedynce" redaktorzy przekonują: "Włodarz miasta wydał zgodę na kilka zgromadzeń w tym samym miejscu i czasie, jednak organizowanych przez skrajnie odmienne środowiska. Eksperci od spraw bezpieczeństwa oceniają, że takie działanie było zaplanowaną prowokacją". Problem polega na tym, że zamiast zdjęcia wspominanego w tekście prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego pojawił się Stanisław Sienko - wiceprezydent, i to nie stolicy Podlasia, a Rzeszowa. Okładka cały czas znajduje się na Facebooku "GPC", wisi też na stronie internetowej gazety.

Więcej o: