Ponad po這wa absolwent闚 szko造 policyjnej w Szczytnie obla豉 egzamin. Czeka ich powt鏎ka

184 z 327 absolwent闚 Wy窺zej Szko造 Policji w Szczytnie nie zda這 egzaminu teoretycznego, dotycz帷ego zagadnie prawnych - podaje portal tvn24.pl. Jak twierdzi rzecznik uczelni, sytuacja nie jest nadzwyczajna, bo w przesz這軼i zdarza造 si egzaminy o mniejszej zdawalno軼i.
Zobacz wideo

Ok. 56 proc. absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie nie zdało pierwszego etapu egzaminu oficerskiego po dwu i trzyletnich studiach - podaje portal tvn24.pl. Przystąpiło do niego 327 osób, zdały jedynie 143. Rzecznik uczelni podinsp. Marcin Piotrowski twierdzi w rozmowie z portalem, że w przeszłości "zdarzały się egzaminy o większej lub mniejszej zdawalności".

Egzamin obejmował zagadnienia prawne, m.in. z zakresu prawa karnego, cywilnego. Absolwenci mogą przystąpić do niego powtórnie. 

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie - jedyna taka szkoła w Polsce

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie jest jedyną tego typu placówką w Polsce, która zajmuje się kształceniem kadry kierowniczej Policji. Na uczelni prowadzone są zajęcia m.in. z zakresu nauk prawnych, humanistycznych, społecznych i przedmiotów zawodowych.

"Słuchacze przechodzą również szkolenia z zakresu taktyk i technik interwencji policyjnych, strzelania, obsługi policyjnego sprzętu łączności i policyjnych systemów informatycznych. W swojej ofercie uczelnia ma blisko 100 różnego rodzaju kursów" - czytamy na stronie internetowej placówki.

Szkołę nadzoruje minister spraw wewnętrznych i administracji. W lutym 2017 r. Komendantem-Rektorem szkoły w Szczytnie został insp. dr hab. Marek Fałdowski.

Wi璚ej o:
Komentarze (160)
Ponad po這wa absolwent闚 szko造 policyjnej w Szczytnie obla豉 egzamin. Czeka ich powt鏎ka
Zaloguj si
 • krynolinka

  Oceniono 60 razy 46

  Najwa積iejsze, 瞠 wycinanie tych, jaki im tam, ma造ch k馧eczek maj opanowane na sz鏀tk. Co nie panie Zieli雟ki?

 • czarnyminio

  Oceniono 52 razy 40

  A tu po s御iedzku dziwi si, 瞠 policja nie mo瞠 ustali danych kierowcy , kt鏎y uderzy kobiet. To nie s tuzy intelektu , nawet oficery nie wiele maj wsp鏊nego z lotno軼i umys逝.

 • droch

  Oceniono 47 razy 39

  Za to egzamin z rozpoznawania koszulek z napisem KONSTYTUCJA wszyscy zdali na celuj帷y :)

 • kataryniarski

  Oceniono 50 razy 38

  HAHAHAHA!!!

  Mo瞠 zamiast sprawno軼i闚ek wprowad嬈ie im... religi na egzaminie? :D ;D ;D

 • kfal

  Oceniono 34 razy 26

  Ale o co chodzi? Najwazniejsze ze znaja metody statystyki przydatne w sprawozdawczosci i liczeniu liczby protestujacych.

 • sai_mon

  Oceniono 24 razy 22

  Jest ok, bo mnijsza po這wa umi czyta a wie鎥sza po這wa umi pisa. Czy odwrotnie. Ale som tacy co umiom i to i to. Pacz ja.

 • romek_z_warszawy

  Oceniono 21 razy 19

  Bo w ramach dobrej zmiany nie wymieniono jeszcze egzaminator闚. A nowi wyk豉dowcy ju ucz wed逝g nowego programu: nie s逝chaj prawa tylko swojego prze這穎nego.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX