Ponad po這wa absolwent闚 szko造 policyjnej w Szczytnie obla豉 egzamin. Czeka ich powt鏎ka

184 z 327 absolwent闚 Wy窺zej Szko造 Policji w Szczytnie nie zda這 egzaminu teoretycznego, dotycz帷ego zagadnie prawnych - podaje portal tvn24.pl. Jak twierdzi rzecznik uczelni, sytuacja nie jest nadzwyczajna, bo w przesz這軼i zdarza造 si egzaminy o mniejszej zdawalno軼i.
Zobacz wideo

Ok. 56 proc. absolwentów Wyższej Szko造 Policji w Szczytnie nie zdało pierwszego etapu egzaminu oficerskiego po dwu i trzyletnich studiach - podaje portal tvn24.pl. Przystąpiło do niego 327 osób, zdały jedynie 143. Rzecznik uczelni podinsp. Marcin Piotrowski twierdzi w rozmowie z portalem, że w przeszłości "zdarzały się egzaminy o większej lub mniejszej zdawalności".

Egzamin obejmował zagadnienia prawne, m.in. z zakresu prawa karnego, cywilnego. Absolwenci mogą przystąpić do niego powtórnie. 

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie - jedyna taka szkoła w Polsce

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie jest jedyną tego typu placówką w Polsce, która zajmuje się kształceniem kadry kierowniczej Policji. Na uczelni prowadzone są zajęcia m.in. z zakresu nauk prawnych, humanistycznych, społecznych i przedmiotów zawodowych.

"Słuchacze przechodzą również szkolenia z zakresu taktyk i technik interwencji policyjnych, strzelania, obsługi policyjnego sprzętu łączności i policyjnych systemów informatycznych. W swojej ofercie uczelnia ma blisko 100 różnego rodzaju kursów" - czytamy na stronie internetowej placówki.

Szkołę nadzoruje minister spraw wewnętrznych i administracji. W lutym 2017 r. Komendantem-Rektorem szkoły w Szczytnie został insp. dr hab. Marek Fałdowski.

Wi璚ej o: