Kierowca w Lesznie uderzył kobietę w twarz. Policja wytypowała nie tego mężczyznę

Służby wciąż szukają kierowcy porsche, który na skrzyżowaniu w Lesznie wysiadł z auta i uderzył kobietę w twarz. Funkcjonariusze wytypowali właściciela pojazdu, ale okazało się, że to nie on prowadził samochód.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło we wtorek 23 lipca przed godziną 14:00 na pasach przy Alejach Krasińskiego w Lesznie. Jadący tą drogą kierowca czarnego porsche panamera zatrzymał się, wysiadł z samochodu, po czym uderzył stojącą na przejściu dla pieszych kobietę. Z relacji świadków wynika, że napastnik to rosły mężczyzna i że uderzył kobietę nasadą dłoni. Nagranie z zajścia opublikował na Twitterze Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy poznańskiej policji.

Kierowca porsche uderzył kobietę. Policja wciąż go poszukuje

Policja w Lesznie informuje, że kierowca wciąż jest poszukiwany. W środę została przesłuchana uderzona kobieta, dzień później prokuratura wydała nakaz zatrzymania mężczyzny prowadzącego porsche. Jak podaje tvn24.pl, w piątek okazało się, że typowany przez służby kierowca nie prowadził auta, gdy doszło do napaści na kobietę. - Osoba typowana jako kierujący tym samochodem w rzeczywistości nie mogła być sprawcą tego przestępstwa. W tej chwili trwają intensywne czynności mające na celu ustalenie tożsamości sprawcy. Gdy zostanie to dokonane, zostanie on zatrzymany i doprowadzony do prokuratury - powiedział tvn24.pl Michał Smętkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Leszczyńska policja apeluje o pomoc do świadków zdarzenia. Wszystkie osoby, które widziały zajście proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Lesznie pod numerem telefonu 65 523 12 60 ( w godz. 7-15) lub osobisty z policją w Lesznie.

Więcej o: