Dolny Śląsk. Policja rozbiła grupę przestępczą. Przejęto 16 kg narkotyków

Policjanci z KWP we Wrocławiu rozbili grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. Funkcjonariusze zatrzymali 23 osoby, przejęli 16 kilogramów narkotyków i 175 tysięcy złotych w gotówce.
Zobacz wideo

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu we współpracy z policjantami z Nysy i Ząbkowic Śląskich oraz antyterrorystów z Wrocławia, Opola, Łodzi i Szczecina rozbili grupę przestępczą zajmującą się handlem środkami odurzającymi. W trakcie zatrzymania 23 osób przejęto 16 kilogramów marihuany, amfetaminy, haszyszu, kokainy i MDMA oraz zabezpieczono 175 tysięcy złotych w gotówce i dwa samochody o wartości 100 tysięcy złotych. 

Dolny Śląsk. 23 osoby podejrzewane o udział w grupie przestępczej

Do zatrzymań doszło 23 lipca w kilkunastu miejscach na Dolnym Śląsku. W przeprowadzonej jednocześnie akcji policji udało się zatrzymać 23 osoby, które podejrzewane są o udział w grupie przestępczej. Podczas przeszukania odkryto 16 kilogramów narkotyków oraz ujawniono plantację 130 krzewów konopi indyjskich. Zabezpieczone substancje warte były blisko 640 tysięcy złotych. 

Podczas zatrzymania odkryto i zabezpieczono również broń palną, amunicję, kije bejsbolowe, maczety i kastety. 14 z 23 zatrzymanych osób otrzymało już sądową decyzję o zastosowaniu wobec nich tymczasowego, trzymiesięcznego aresztu. Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu przedstawiła zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu środkami odurzającymi oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Za te przestępstwa grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Wcześniej w ramach tego samego śledztwa zatrzymanych zostało 8 osób. Na lotnisku we Wrocławiu funkcjonariusze przejęli wtedy 1,5 tysiąca porcji amfetaminy oraz 200 sztuk tabletek ekstazy. Narkotyki miały trafić do jednego z krajów skandynawskich. 

Więcej o: