Jerzy Owsiak w tym roku nie zaprosił polityków na Pol'And'Rock Festival

Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i organizator festiwalu Pol'And'Rock Jerzy Owsiak zapowiedział, że w tegorocznej edycji imprezy, nie zostaną zaproszeni politycy. W przeszłości gośćmi festiwalu byli m.in. Lech Wałęsa czy Grzegorz Schetyna.
Zobacz wideo

Na antenie rp.tv Jerzy Owsiak przyznał, że w tym roku politycy nie będą oficjalnymi gośćmi festiwalu Pol'And'Rock w Kostrzynie nad Odrą. Zaznaczył jednak, że teren festiwalu jest otwarty dla wszystkich środowisk, także tych politycznych.

Jerzy Owsiak o Pol'And'Rock Festival - "w tym roku wśród gości nie będzie polityków"

Za przykład podał ostatnią akcję środowisk katolickich, które rozwiesiły plakaty ostrzegające przed udziałem w festiwalu - My ich nie usuwamy, jesteśmy za wolną dyskusją. (...) Nie mam prawa mówić ludziom na kogo głosować, ale zachęcam, żeby iść na wybory.

Jerzy Owsiak zdradził również, o co zapytałby premiera Mateusza Morawieckiego, gdyby ten przyjechał do Kostrzyna na festiwal Pol'And'Rock. Według organizatora najważniejszymi kwestiami, wymagającymi wyjaśnienia, byłaby sytuacja służby zdrowia, niedostępnych leków oraz coraz mniejszej liczby pielęgniarek.

Założyciel WOŚP zaznaczył, że jedynym gościem festiwalu, który może kojarzyć się z polityką, będzie Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, z którym Jerzy Owsiak porozmawia na temat hejtu. Poza nim gośćmi festiwalu będą osoby związane z kulturą i sztuką - pisarka Olga Tokarczuk, aktor Zbigniew Zamachowski czy ilustratorka Marta Frej. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych z uczestnikami festiwalu porozmawiają również sędzia Igor Tuleya i profesor Ewa Łętowska.

Więcej o: