Pogoda na dziś - poniedziałek 29 lipca. Synoptycy zapowiadają wysokie temperatury w całym kraju

Pogoda na dziś - poniedziałek 29 lipca. W godzinach popołudniowych od zachodniej części kraju zacznie nadciągać deszczowy front. Na zachodzie i południu dodatkowo przewidywane są także burze.
Zobacz wideo

Synoptycy na poniedziałek zapowiadają wysokie temperatury w całym kraju. We wszystkich województwach termometry pokażą dziś od 28 do 32 stopni.

Temperatura. Meteorolodzy ostrzegają przed upałami w niemal całym kraju

Meteorolodzy zapowiadają najniższą temperaturę, 28 stopni, w województwach świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i zachodniopomorskim. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Białymstoku, Lublinie i Katowicach. Najcieplejszy dzień i 32 stopnie czekają mieszkańców Warszawy, Torunia i Bydgoszczy. W pozostałych regionach od 30 do 31 stopni.

Pogoda na dziś - poniedziałek 29 lipca.Pogoda na dziś - poniedziałek 29 lipca. gazeta.pl

Opady. Po południu nad Polskę zawita deszczowo-burzowy front

Meteorolodzy zapowiadają na poniedziałek duże rozpogodzenia, zwłaszcza w pierwszej części dnia. Około godziny 14 na zachodzie pojawią się większe zachmurzenia, które przyniosą ze sobą również opady deszczu. Deszczowy front zacznie przesuwać się także na wschód kraju, a deszcz przewidywany jest w całej Polsce. Dodatkowo burze mogą pojawić się w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim, śląskim, podkarpackim i lubelskim. Prognozowany jest wiatr umiarkowany, z silniejszymi porywami podczas burz.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (3)
Pogoda na dziś - poniedziałek 29 lipca. Synoptycy zapowiadają wysokie temperatury w całym kraju
Zaloguj się
 • kadziteusz

  Oceniono 3 razy 3

  A tzw panprezydent nie wie, czy dziaółalność człowieka ma jakikolwiek wpływ na zmianę klimatu!
  A publicznie powiedział:: "Ja się cały czas uczę"-widać jak zwykle kłamał.

 • ian Kośki

  Oceniono 2 razy 2

  Gdyby zaszły jakieś zmiany dotyczącye niehandlowych niedziel to proszę o informację czy najbliższa jest handlowa, a nie tam jakieś banialuki o pogodzie. Wiem, że może padać i na wszelki wypadek parasolkę wezmę.

 • wojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 3 razy 1

  Palcie więcej węgla! Ślązacy! Do boju, do pieców!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX