Zatrucie salmonellą na weselu. Do szpitala trafiło 17 osób. Pytania po śmierci ojca pana młodego

Po weselu, które odbyło się w jednym z lokali gastronomicznych w powiecie niżańskim 17 osób trafiło do szpitali. Lekarze stwierdzili zatrucie salmonellą. Jedna z tych osób zmarła - to ojciec pana młodego. Sekcja wykazała, że przyczyną był zawał serca, jednak rodzina jest innego zdania.
Zobacz wideo

Wesele odbyło się w sobotę 20 lipca w powiecie niżańskim. Podczas imprezy w jednym z lokali gastronomicznych miały być serwowane dania z drobiu, sałatki z majonezem i ciasta. Już następnego dnia 17 gości weselnych trafiło do szpitali w Nisku, Stalowej Woli, Mielcu i Łańcucie. Lekarze stwierdzili zatrucie salmonellą.

Zmarł ojciec pana młodego

Do ojca pana młodego, według informacji portalu "Echo Dnia", karetka pogotowia miała przyjeżdżać do domu trzykrotnie. Mężczyzna miał m.in. biegunkę. Już wtedy podejrzewano zatrucie salmonellą. Ostatecznie trafił do szpitala, tam zmarł.

Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci był zawał serca. Rodzina twierdzi, że była ona następstwem zatrucia salmonellą.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Nisku. Postępowanie prowadzi również Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny. - Lokal jest już w zasadzie unieruchomiony i będzie na pewno zamknięty. Jego otwarcie będzie ponownie możliwe po potwierdzeniu bezpieczeństwa prowadzonej działalności - przekazała w rozmowie z "Echem Dnia" Maria Budkowska, powiatowy inspektor niżańskiego Sanepidu. 

To nie pierwszy przypadek?

Jak twierdzi portal, zatrucie 17 weselników nie jest pierwszym takim przypadkiem w tym lokalu. Obecność salmonelli według "Echa Dnia" stwierdzono również u dwóch osób po imprezie, która odbyła się dwa tygodnie wcześniej. Na złe samopoczucie miało skarżyć się dwoje dzieci.

Więcej o:
Komentarze (69)
Zatrucie salmonellą na weselu. Do szpitala trafiło 17 osób, nie żyje ojciec pana młodego
Zaloguj się
 • bokaj

  Oceniono 46 razy 24

  To pokazuje poziom cywilizacyjny w tym zagłębiu pissowskiego suwerena - jeszcze trochę i sami się skutecznie wykończą.

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 22 razy 18

  Nie bylo reakcji 2 tygodnie wczesniej to teraz mamy 17 osob i jedna ofiare.

 • maqus11

  Oceniono 34 razy 18

  Współczuje rodzinie ale twierdzenie, że salmonella spowodowała zawał serca jest delikatnie mówiąc niemądre.
  Kiedyś był też podobny przypadek. Gość oskarżył lekarza o wywołanie u niego zawału bo ten przypisał mu lek osłonowy na żołądek przy łykaniu mocnych środków przeciwbólowych. Nieważne, że klient miał nadwagę, palił i pił...

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 29 razy 17

  To stało się w strefie wolnej o higieny, rozumu i uczciwości

 • wranek

  Oceniono 17 razy 15

  Byłem na weselu. Jedzenie nie miesci sie na stołach, 3/4 wraca ze stołu do śmietnika.
  Ale, tak musi być, odpowiadaja zleceniodawcy...

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 28 razy 14

  Jak za komuny. Wszystko już zamienia się pisie gowno.

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 12 razy 12

  Weselna profilaktyka antysalmonellowa wymaga dezynfekcji układu pokarmowego. Widocznie ktoś za słabo dezynfekował, albo procentowe stężenie dezynfektantu za niskie. Na zdrowiu oszczędzać nie wolno!

 • 5m

  Oceniono 6 razy 6

  Biedne państwo młode, zamiast ich najpiękniejszy dzień w życiu, istny koszmar. Pewnie podróż poślubna zamówiona A tu trzeba ojcu pogrzeb zrobić. Biedni .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX