Marsz Równości w Białymstoku. Kopnął nastolatka, złamał mu obojczyk. Jest poszukiwany

Podlaska policja poszukuje młodego mężczyzny, który w trakcie sobotniego Marszu Równości w Białymstoku kopnął z całej siły nastolatka. Według informacji TVN24 chłopak ma złamany obojczyk. Zdarzenie zarejestrował i udostępnił w sieci malarz i performer Karol Radziszewski.
Zobacz wideo

Podlaska Policja ustaliła już tożsamość 92 uczestników sobotnich wydarzeń w Białymstoku - poinformowało w czwartek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. W stosunku do 68 osób zostały wykonane czynności w związku z popełnionymi przez nie przestępstwami lub wykroczeniami.

Jak podaje TVN24, jedną z poszukiwanych przez podlaskich policjantów osób jest mężczyzna, który z całej siły kopnął jednego z nastolatków uczestniczących w marszu. Chłopak ma mieć złamany obojczyk.

Zdarzenie nagrał i udostępnił w sieci pochodzący z Białegostoku artysta - malarz i performer - Karol Radziszewski.

Rodzice pobitego nastolatka zapowiadają złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

Marsz Równości w Białymstoku

W sobotę ulicami Białegostoku przeszedł Marsz Równości. Kontrmanifestanci kilka razy próbowali zablokować przejście. W kierunku marszu rzucano niebezpieczne przedmioty i wykrzykiwano obraźliwe hasła. Policja musiała użyć gazu.

Ustalaniem tożsamości osób, które złamały prawo, zajmuje się specjalna grupa białostockich funkcjonariuszy. Policjanci nadal intensywnie analizują materiał z monitoringu zabezpieczonego po sobotnich zajściach, a na swoich stronach internetowych proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości kolejnych osób.