Wydawca "GP" musi wycofać z dystrybucji naklejki "Strefa wolna od LGBT". Jest decyzja sądu

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał wydawcy "Gazety Polskiej" wycofanie z dystrybucji naklejki "Strefa wolna od LGBT". Naklejka została dołączona do najnowszego numeru tygodnika, który ukazał się w środę.
Zobacz wideo

Decyzja Sądu Okręgowego w Warszawie o wycofaniu z dystrybucji naklejki "Strefa wolna od LGBT" zapadła w związku z wnioskiem Bartosza Staszewskiego, współorganizatora Marszu Równości w Lublinie. W sprawę zaangażowani byli również adwokat Michał Wawrykiewicz i adwokatka Sylwia Gregorczyk-Abram.

Wydawca "Gazety Polskiej" - Niezależne Wydawnictwo Polskie Sp. z o.o.- jest zobowiązany do wycofania naklejki, nie musi jednocześnie wycofywać samego numeru.

Bartosz Staszewski uzasadniał swój wniosek ochroną dóbr osobistych.

"Gazeta Polska". Naklejka "Strefa wolna od LGBT"

Przypomnijmy, że "Gazeta Polska" już w ubiegłym tygodniu zapowiedziała wydanie zawierające naklejkę z napisem "Strefa wolna od LGBT". Pomysł spotkał się ze sporą falą krytyki: w naklejce dostrzegane jest nawiązanie do polityki nazistowskiej, która przed II wojną światową i w jej trakcie zakazywała Żydom, a później też innym obywatelom okupowanych krajów, przebywania w niektórych miejscach.

Wcześniej wycofanie ze sprzedaży wydania "GP" z naklejką zadeklarowała m.in. sieć salonów Empik i sieć stacji BP.