Kolejna sprawa przeciwko Kai Godek w sądzie. Chodzi o słowa o gejach, którzy "chcą gwałcić dzieci"

Do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Pragi Południe wpłynął pozew przeciwko Kai Godek. Złożył go Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. To nie pierwszy pozew po słowach działaczki.
Zobacz wideo

"Złożyliśmy akt oskarżenia przeciwko Kai Godek w związku z rozpowszechnianiem przez nią kłamstw na temat gejów i lesbijek" - poinformował na Twitterze Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. - "Kaja Godek stanie przed sądem i będzie musiała odpowiedzieć za swoje słowa, którymi skrzywdziła tysiące niewinnych osób" - dodano we wpisie.

Według Kai Godek geje chcą gwałcić dzieci

O jakie słowa chodzi? 19 maja 2019 roku na antenie telewizji Polsat News Kaja Godek stwierdziła, że "geje chcą adoptować dzieci, by je molestować i gwałcić". Jak czytamy w w treści pozwu, w ten sposób "poniżyła w opinii publicznej grupę osób homoseksualnych płci męskiej za pomocą środków masowego komunikowania".

"Uważamy, że Godek systemowo znieważa osoby LGBT, starając się doprowadzić do ich stygmatyzacji i prześladowania. Wskazują na to kolejne publiczne wypowiedzi skrajnie katolickiej działaczki, w których odmawia gejom dostępu do zawodu nauczyciela, czy pochwala ataki na Marsz Równości w Białymstoku" - napisał Ośrodek na Facebooku. 

We wpisie poinformowano, że "reprezentacja prawna pokrzywdzonych, obsługa administracyjna są finansowane i organizowane przez Ośrodek". Jak się okazuje, przygotowywane są również kolejne akty oskarżenia przeciwko osobom i instytucjom, które nawołują do nienawiści z powodu orientacji seksualnej.

To nie pierwsza taka sytuacja

Innym słowom Kai Godek też przygląda się sąd. Kiedy w maju 2018 roku również na antenie Polsat News działaczka nazwała osoby homoseksualne zboczonymi, szesnaście osób wniosło pozew cywilny i oskarżyło ją o naruszenie dóbr osobistych. Do pozwu przystąpiły również organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego oraz Stowarzyszenie Lambda Warszawa.

Więcej o:
Komentarze (236)
Kolejna sprawa przeciwko Kai Godek w sądzie. Chodzi o słowa o gejach, którzy "chcą gwałcić dzieci"
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 112 razy 104

  Jak można, proklamując wszem i wobec swoje przywiązanie do wartości chrześcijańskich i manifestując swój katolicyzm, być jednocześnie tak dalekim od nauczania Jezusa Chrystusa?

 • donmarek

  Oceniono 87 razy 79

  Osoby chore psychicznie winny być leczone. Nie sądzone. Miejsce tej "osoby", to oddział zamknięty szpitalach psychiatrycznego.

 • maslanka_anna

  Oceniono 58 razy 54

  Zacofanie mentalne z średniowiecza... Co ma gay do pedofila ? Ona zna różnicę ? Jak można być takim osłem. Tylko kościół i dom.. Mam nadzieję że jest niewielu Polaków którzy rozumują jak ona.

 • zarator

  Oceniono 48 razy 46

  Straszny prymityw.

 • louis_von_cypher

  Oceniono 46 razy 44

  nawet nie cytujcie tego kato mięcha armatniego.

 • remo29

  Oceniono 44 razy 42

  Taka tradycyjna katoliczka, a nie siedzi w chałupie przy garach? Kto się zajmuje bombelkiem? Co tu za lewactwo się wyprawia??

 • karl.franc

  Oceniono 42 razy 40

  a co pani godek powie o gejach w sutannach ktorzy gwalca male dzieci?
  czy przeciwko nim tez protestuje? czy tez ci pedofile sa wg niej ok

 • miro_slaw

  Oceniono 44 razy 38

  Kaja Płodek i kolejne wykwity jej neuronów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX