Białystok. Policja zidentyfikowała 92 osoby, szukają kolejnych. Zdjęcie kobiety z dzieckiem na ręku

MSWiA potwierdziło, że policjanci zidentyfikowali już 92 osoby, które brały udział w zamieszkach podczas Marszu Równości w Białymstoku. Policja opublikowała także wizerunki dwóch kolejnych osób, które są poszukiwane w tej sprawie.
Zobacz wideo

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji potwierdziło, że podlascy policjanci zidentyfikowali już 92 osoby, które zakłócały przebieg Marszu Równości. Nadkom. Tomasz Krupa w rozmowie z TVN24 przyznał, że z 68 osobami zostały już przeprowadzone czynności w sprawie wyjaśnienia wykroczeń.

Marsz Równości w Białymstoku atakowany

W sprawie siedmiu osób prowadzone jest postępowanie dotyczące popełnionych przestępstw. Podczas sobotniego Marszu Równości w Białymstoku kontrmanifestanci obrzucili uczestników marszu kamieniami, jajkami, petardami i butelkami. Dodatkowo zatrzymani mogą zostać ukarani za przestępstwa takie jak znieważenie policjantów i atakowanie ich podczas marszu, pobicia i kradzież.

Na stronie podlaskiej policji opublikowano wizerunki kolejnych dwóch osób (portrety poniżej), które miały naruszać prawo podczas Marszu Równości. Każdy, kto ma informację na temat tożsamości poszukiwanych osób proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Białymstoku. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 85 745 59 97.

Więcej o: