Toruń. Siedmiu policjantów z postępowaniem dyscyplinarnym po imprezie na komisariacie

Wobec siedmiu policjantów wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne w związku z imprezą, która odbyła się we wtorek 16 lipca na komisariacie w Toruniu. Do tej pory ze stanowiskiem pożegnała się komendant tej jednostki Dorota R.
Zobacz wideo

Jak podaje RMF FM siedmiu policjantów objętych zostało postępowaniem dyscyplinarnym po "nieformalnym spotkaniu" na komisariacie Toruń-Śródmieście. Podczas alkoholowej imprezy doszło do wypadku, w którym ranny został jeden z funkcjonariuszy - najprawdopodobniej naczelnik jednostki.

Postępowania dyscyplinarne po alkoholowej imprezie na komisariacie w Toruniu

Postępowanie w sprawie prowadzi m.in. Biuro Spraw Wewnętrznych KWP w Bydgoszczy. Podczas nieoficjalnego spotkania funkcjonariusze mieli spożywać alkohol. Wszystkie okoliczności mają zostać zbadane na podstawie nagrań z monitoringu oraz zeznań policjantów, którzy tego dnia pełnili służbę. Dodatkowo sprawą zajęła się także prokuratura ze Słupska. Śledczy będą wyjaśniali sprawę rannego funkcjonariusza, który upadł i uderzył głową o krawężnik albo w skrzynkę z hydrantem.

Kontrolę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy nakazała minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek. W związku z wydarzeniami na komendzie postępowania dyscyplinarne zostały wszczęte wobec siedmiu policjantów. Według RMF FM dotyczy to naczelnika sztabu toruńskiej komendy (prawdopodobnie rannego podczas imprezy), jego zastępcy, oficera prasowego, przewodniczącego związku zawodowego, dwóch asystentów sztabu oraz komendant komisariatu Doroty R. Funkcjonariuszom grożą nagany, a nawet wydalenie ze służby.

Więcej o: