Pogoda na weekend 27-28 lipca. W ostatni weekend lipca synoptycy zapowiadają burze i deszcz

Prognoza pogody na weekend 27-28 lipca. W ostatni weekend lipca synoptycy przewidują temperatury od 23 do 28 stopni. W większości kraju należy spodziewać się także przelotnych opadów deszczu i burz.
Zobacz wideo

Meteorolodzy zapowiadają na weekend bardziej deszczową i burzową pogodę. Możemy jednak liczyć na większe rozpogodzenia w ciągu dnia - zwłaszcza na północy i zachodzie kraju.

Pogoda na sobotę 27 lipca. Dziś w całej Polsce możliwe są przelotne opady deszczu

W sobotę najniższa temperatura, 23 stopnie w ciągu dnia, zapowiadana jest dla Gdańska i Olsztyna. 24 stopnie pokażą termometry w województwach kujawsko-pomorskim, mazowieckim, podlaskim, lubelskim i świętokrzyskim. Jeden stopień więcej prognozowany jest dla Śląska, Małopolski i Podkarpacia. Najwyższa temperatura, od 27 do 28 stopni, przewidywana jest dla zachodnich regionów.

Początkowo sobotni poranek w całej Polsce przyniesie duże rozpogodzenia. Od wschodu jednak przewidywane są większe zachmurzenia, które w ciągu dnia obejmą także południową i zachodnią część kraju. We wszystkich regionach prognozowane są dziś przelotne opady deszczu. Dodatkowo burze zapowiadane są w województwach podlaskim, mazowieckim, lubelskim oraz w południowych częściach Małopolski i Podkarpacia. W czasie burz należy liczyć się z opadami deszczu do 15-25 mm oraz silniejszymi porywami wiatru.

Pogoda na niedzielę 28 lipca. Bez deszczu jedynie na południu kraju

Ostatni dzień weekendu najcieplejszy będzie w Krakowie i Katowicach. Tam termometry pokażą 28 stopni. Równie ciepła pogoda, 27 stopni, zapowiadana jest dla województwa podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, łódzkiego, opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. W pozostałych północnych regionach Polski przewidywanych jest 26 stopni w ciągu dnia.

W niedzielę w większości kraju przewidywane są burze - pojawią się one w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, lubelskim i śląskim. W Opolu i Wrocławiu możliwe niewielkie opady deszczu. Brak opadów i większe rozpogodzenia przewidywane są jedynie dla województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Najbardziej intensywne opady deszczu zapowiadane są na zachodnich krańcach Polski - tam może spaść około 30 mm opadów. W trakcie nawałnic należy spodziewać się silniejszych porywów wiatru.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: