Komisja ds. pedofilii z własnym urzędem i 12 milionami rocznie. Miliony na pensje, także dla kierowców

Komisja ds. pedofilii będzie miała blisko 12 milionów złotych budżetu - wylicza "Rzeczpospolita". Na jej potrzeby powstanie także nowy urząd, który ma mieć wstępnie m.in. dwóch kierowców. Same wynagrodzenia to około 4,5 miliona złotych, na dodatki motywacyjne milion, a dochodzą do tego jeszcze takie wydatki jak urządzenie biur.
Zobacz wideo

Wciąż trwają prace nad powołaniem Państwowej Komisji ds. pedofilii - projekt przyjął już rząd, odbyło się też jego pierwsze czytanie w Sejmie. Jak wielokrotnie podkreślały środowiska władzy oraz Prawa i Sprawiedliwości komisja ma badać wszystkie przypadki pedofilii, nie ograniczając się tylko do sprawy pedofilii w Kościele.

Siedmioosobowa będzie w części wybierana przez Sejm na siedmioletnią kadencję. Izba niższa wybierze trzech członków (przy poparciu 3/5 głosów), jeden z nich zostanie wskazany przez Senat, a pozostałe trzy wybiorą kolejno: prezydent, premier i Rzecznik Praw Dziecka.

Teraz, jak opisuje "Rzeczpospolita", okazuje się, że siedem osób z komisji będzie dysponować ogromnym budżetem - na jej działanie przewidziane jest 12 milionów złotych. Dla porównania, w 2018 roku Rzecznik Praw Dziecka, w którego biurze są 63 etaty, miał do wykorzystania 11,5 miliona złotych.

Komisja ds. badania pedofilii. 1,5 mln zł na edukację, 4,5 mln zł na pensje

Na co składają się wydatki? Za pracę w komisji przewidziane jest blisko 10 tys. zł brutto miesięcznie (co daje w skali roku za siedmiu członków około miliona złotych). Co więcej, specjalnie dla komisji, której projekt nadzorował wicepremier Jacek Sasin, ma powstać odrębny urząd. Na pierwszy rok funkcjonowania ma otrzymać osiem milionów złotych, a później wcześniej wspomniane 12 mln.

Urząd ma mieć 44 pracowników, w tym dyrektora (13 tys. zł brutto miesięcznie), jego zastępcę (11 tys. zł), 32 pracowników merytorycznych (po 9 tys. zł), do tego dwóch kierowców (9 tys. zł), cztery sekretarki i czterech pracowników administracji - wylicza "Rzeczpospolita". Na etaty ma być zabezpieczone 4,6 miliona złotych i odgórnie milion na dodatki motywacyjne. Na tym nie koniec, dziennik tak zamyka planowane wydatki na komisję ds. pedofilii:

Roczny koszt wynajmu biur oszacowano na 1,5 mln zł i taką samą kwotę na urządzenie jej siedziby. Na wynagrodzenia dla biegłych milion złotych, tyle samo na delegacje członków komisji oraz pracowników urzędu. Wreszcie 1,5 mln zł na działalność edukacyjno-promocyjną.
Więcej o:
Komentarze (340)
Komisja ds. pedofilii z własnym urzędem i 12 milionami rocznie. Miliony na pensje, także dla kierowców
Zaloguj się
 • plutoniczna

  Oceniono 89 razy 83

  Patrzcie i uczcie się - nawet na ludzkiej krzywdzie PiS umie się nieźle upaść.

 • sara.mi144

  Oceniono 78 razy 74

  Okazuje się, że jesteśmy cholernie bogatym krajem, takiej rozpasanej władzy to jeszcze u nas nie było.

 • przewalek0122

  Oceniono 59 razy 55

  na pewno znajdzie sie etat dla kapelana pedofilow.... to jest, chcialem powiedziec, dla urzednikow walczacych z pedofilia....

 • chi-neng

  Oceniono 52 razy 46

  Przyjrzyjcie sie dobrze tym zadowolonych wyrazom twarzy!
  Za wasze pieniadza, za 12 milionow beda cuda czynic by kryc swojego koscilengo koalicjanta!

 • tempa-dzida2

  Oceniono 44 razy 38

  Jak tu nie kochać PIS-u.
  Na wszystkim potrafią zarobić.
  A 'propos. Czy miliony wydane przez komisję Macierewicza przyniosły jakiś wymierny efekt ?????

 • hikuj13

  Oceniono 43 razy 35

  na czele komisji stasiek piotrowicz
  i tacy jak bestia z Tylawy umrą ze strachu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX