W Świnoujściu zaginęła 6-letnia dziewczynka. Odnaleziono ją w Niemczech

Dziewczynka przebywająca na wakacjach w Świnoujściu zgubiła się podczas zabawy na plaży. Samotna sześciolatka zwróciła na siebie uwagę turystów dopiero osiem kilometrów dalej - w Niemczech.
Zobacz wideo

Jak podaje portal swinoujskie.info dziewczynka razem z rodzicami przyjechała na wakacje do Świnoujścia z powiatu nowotarskiego. Podczas zabawy na plaży zgubiła się.

6-latka zaginęła na plaży w Świnoujściu. Została odnaleziona 8 kilometrów dalej w Niemczech

Rodzice dziecka powiadomili o zdarzeniu policję i ratowników, którzy natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Przez trzy godziny funkcjonariusze przeszukiwali plażę, promenadę miasta, centrum handlowe oraz okoliczne skwery, ulice i place zabaw.

Po tym czasie postanowiono powiadomić niemiecką policję w Heringsdorfie na wyspie Uznam. Właśnie dzięki tej decyzji udało się odnaleźć dziewczynkę. Jak podaje Suddeutsche Zeitung, dziewczynka przeszła plażą aż 8 kilometrów, zanim znalazła się na terenie Niemiec.

Dopiero tam zdezorientowanemu dziecku postanowił pomóc turysta z Nadrenii-Palatynatu. 6-latka na próbę nawiązania kontaktu zawróciła i zaczęła iść w przeciwną stronę. Wtedy uwagę zwrócili na nią policjanci patrolujący plażę. Młodej policjantce udało się przekonać dziecko, by poszło razem z nią. Także do Świnoujścia dziewczynka wróciła razem z niemiecką funkcjonariuszką.

Więcej o: