Łódź: Arcybiskup Ryś zdjął ekskomunikę z księdza Misiaka

Łódzka kuria metropolitalna wydała komunikat dotyczący sprawy księdza Michała Misiaka. Wynika z niego, że arcybiskup Grzegorz Ryś zdecydował się na zwolnienie duchownego z kary ekskomuniki.
Zobacz wideo

W komunikacie opublikowanym na stronie Archidiecezji Łódzkiej czytamy, że metropolita podjął taką decyzję po licznych rozmowach z księdzem Misiakiem i skierowaniu przez duchownego odpowiedniego pisma do arcybiskupa Rysia.

W oparciu o kanon 1355 par. 2 Kodeksu Prawa kanonicznego, mając na uwadze podjęty przez Księdza czas pokuty i nawrócenia i złożone przede mną Wyznanie Wiary, niniejszym zwalniam Księdza z kary ekskomuniki wiążącej mocą samego prawa, którą zaciągnął Ksiądz 24 maja br.

- czytamy w komunikacie.

Ekskomunika ks. Misiaka. Duchowny przyjął powtórny chrzest

Ksiądz Michał Misiak, jeden z najbardziej rozpoznawalnych łódzkich duchownych, został objęty ekskomuniką w czerwcu tego roku. Wszystko dlatego, że ponownie przyjął chrzest, w obrządku protestanckim. Ekskomunikę ogłosiła łódzka kuria, nie podając w oficjalnych komunikatach, co jest przyczyną kary nałożonej na ks. Misiaka. Sam ukarany tłumaczył w mediach, że nie chciał zostać protestantem, a przyjąć chrzest w Jordanie, gdzie chrzczono pierwszych chrześcijan i w ten sposób powtórnie zadeklarować swoją wiarę.

Ksiądz Michał Misiak zasłynął m.in. ze względu na nietypowe modlitwy i nabożeństwa. Duchowny m.in. poszedł z kolędą do agencji towarzyskiej, organizował modlitwy przed sklepami z dopalaczami i spowiedź na spacerach. W Łodzi i Bełchatowie był inicjatorem Chrystotek, czyli dyskotek ewangelizacyjnych.

Więcej o:
Komentarze (177)
Łódź: Arcybiskup Ryś zdjął ekskomunikę z księdza Misiaka
Zaloguj się
 • tempa-dzida2

  Oceniono 53 razy 41

  Nałożył, zdjął ...
  A pedofile w sutannach nadal bezkarni.
  Homoseksualiści w sutannach też jakoś nie są kamieniowani, a ponoć to obowiązek wynikający z jakiejś biblii, którą cytował pewien oszołom, któremu IKEA dała pracę.

 • pan.szklanka

  Oceniono 56 razy 34

  Czyli rzucili klątwę i ją zdjęli. Gdyby Bóg poczuł się skołowany, to wszystko ma w Internecie.
  Coraz trudniej wyśmiewać katolicyzm.

 • antekpociecha

  Oceniono 39 razy 31

  A jak tam z pedofilią? takie gadki i przemówienia były po filmie Sekielskich i co dalej?
  Srednio dwa tygodnie i wszystko pozamiatane jak z telegrafem stadninami wieżami pedofilami itd jedynie ośmiorniczki i zegarek Nowaka był mielony kilka lat

 • polakadam

  Oceniono 33 razy 19

  Ta ekskomunika to jest coś do jedzenia? A może garderoba skoro można ją zdjąć.
  Pajacują klechy.

 • lisaparker

  Oceniono 24 razy 18

  Rzucił czary to i zdjął, jak w Harrym Potterze. Tylko niepotrzebnie palili książki. Mogliby się z nich czegoś jeszcze nauczyć.

 • magnacarta

  Oceniono 24 razy 18

  a oni dalej się bawią w klątwy, czary, dopusty i obrzędy. Halo mamy XXI wiek!

 • Dobra Zmiana

  Oceniono 21 razy 17

  To jak gacie. Nakładasz, zdejmujesz. Myku, myku

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 21 razy 13

  A czy ta Chrystoteka miała na celu przeniknięcie osób wierzących z różnych punktów zainteresowań księdza? To znaczy zaprasza wiernych z parafii, panie z zaprzyjaźnionej agencji towarzyskiej i właścicieli sklepów z dopalaczami, którym robił reklamę swoimi modlitwami?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX