Biskup wezwał proboszcza parafii w Stanowicach za wpisy o LGBT - "nie są naszymi braćmi i siostrami"

Proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach ksiądz Sławomir Marek napisał na Twitterze, że osoby LGBT "nie są naszymi braćmi i siostrami". W sprawie wpisów duchowny został już wezwany przez biskupa.
Zobacz wideo

Na Twitterze ksiądz Sławomir Marek napisał: "Członkowie LGBT nie są wcale naszymi braćmi i siostrami. Są wrogami szerzącymi antykulturę i trzeba się przed nimi bronić". Wpisu nie można już zobaczyć, bo ksiądz zlikwidował swoje twitterowe konto. Na słowa proboszcza parafii w Stanowicach na Dolnym Śląsku zareagowała już Diecezja Świdnicka.

Biskup wezwał proboszcza za wpisy o LGBT - "trzeba się przed nimi bronić"

Na stronie Świdnickiej Kurii Biskupiej pojawił się komunikat, w którym poinformowano o wezwaniu księdza Sławomira Marka w trybie pilnym w związku z jego wypowiedziami opublikowanymi na Twitterze dnia 21 lipca. Rzecznik prasowy kurii ks. Daniel Marcinkiewicz zapewnił, że o wszystkich podjętych decyzjach w sprawie księdza zostanie poinformowana także opinia publiczna.

Proboszcz ze Stanowic poza obrażaniem osób LGBT odniósł się także do stanowiska kościoła w sprawie osób homoseksualnych. Ksiądz Sławomir Marek na Twitterze umieścił dokładnie taki wpis: "Nie zgodzę się z ekscelencją ks. abp. Gądeckim i rzecznikiem episkopatu. Członkowie LGBT nie są wcale naszymi braćmi i siostrami. Są wrogami szerzącymi antykulturę i trzeba się przed nimi bronić. Naszymi braćmi i siostrami są osoby dotknięte homoseksualizmem ale to inna historia".

Wpis pojawił się dzień po pierwszym Marszu Równości w Białymstoku. Starcia między uczestnikami Marszu a kontrmanifestantami wzbudziły wiele emocji i komentarzy. Mimo zdecydowanego stanowiska Konferencji Episkopatu Polski, który potępił ataki na uczestników Marszu Równości, kilku księży prezentowało odmienne zdanie. Jednym z nim był ks. Tomasz Brussy z parafii w Gostyniu, według którego bójki na Marszu były ustawione - "Wiele wskazuje, że to była ustawka... Ciekawe czyja? Ciekawe czy Ci co krzyczeli, że winny Kościół i naklejki przeproszą? Szczerze wątpię".

Więcej o:
Komentarze (189)
Biskup wezwał proboszcza parafii w Stanowicach za wpisy o LGBT - "nie są naszymi braćmi i siostrami"
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 48 razy 38

  Jako zwolennik wolności jednostki nie chcę odbierać księdzu prawa do bycia idiotą. Z resztą program dydaktyczny seminarium duchownego raczej do tego stanu zbliża, niż oddala.
  Niemniej jednak niepokoi mnie i zasmuca fakt, że ksiądz ów ma prawo, bez świeckiego nadzoru, do zatruwania dziecięcych umysłów w publicznych placówkach oświatowych.
  Nie widzę też żadnego racjonalnego powodu, dla którego podatnicy mają mu opłacać składki ubezpieczenia społecznego.

 • sleza666

  Oceniono 35 razy 27

  Ale pedofile w sutannach już są Twoimi braćmi!

 • zet59

  Oceniono 42 razy 26

  i pomyśleć, że ponad 27%księży deklaruje że są homo... a około 4% to pedofile

 • kataryniarski

  Oceniono 35 razy 25

  Spokojnie, to dopiero preludium!

  PiS wykreowało te sytuację nienawiści i za kilka miesięcy wypowiedzi nie tylko polityków Pis, ale i hierarchów kościelnych, że "osoby LGBT wcale nie są naszymi braćmi i siostrami, w związku z tym trzeba ich MORDOWAĆ", będą uchodzić na sucho, a wręcz nagradzane będą aplauzem!

 • fakiba

  Oceniono 28 razy 18

  Co tam jakiś biskup , ważne że Rydzyk pochwala i udzielił pełnego poparcia

 • sopoko-spoko

  Oceniono 21 razy 17

  Nie wiedziałem że LGBT to jakaś formalna organizacja czy stowarzyszenie do którego można się zapisać i zostać członkiem. Wydawało mi się że to jest skrót określający pewien ruch społeczny. Jeśli wyjeżdżasz na wakacje to czy to oznacza że jesteś członkiem klubu turystycznego?

 • ochujek

  Oceniono 13 razy 13

  Do seminariów nie idą normalni. Intelektualistów też tam z nich nie robią.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 33 razy 13

  Bep:
  - Muszę wam dać naganę, księże proboszczu.
  - Ale dostaniecie też medal.
  - A teraz pod biurko i jedziesz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX