Pogoda. Wyż Yvonne podzielił Polskę na pół. Na zachodzie upał, a na wschodzie deszcz

W środę 24 lipca Polska podzieliła się na dwie strefy pogodowe - na zachodzie termometry wskażą nawet 31 stopni, a słońce będzie prażyć, z kolei na wschodzie temperatura nie wzrośnie powyżej 25 stopni, a niebo spowite będzie deszczowymi chmurami.
Zobacz wideo

W środę 24 lipca pogodę w Polsce kształtuje wyż Yvonne, który znajduje się nad Bałtykiem. Ruch mas powietrza powoduje, że do naszego kraju napływa zarówno chłodne powietrze kształtujące temperaturę na wschodzie, jak i gorące powietrze znad Hiszpanii, przez które wzrasta temperatura na zachodzie i południowym zachodzie Polski.

Prognoza pogody. Od czwartku zacznie rosnąć temperatura na wschodzie kraju

Z prognozy pogody przygotowanej przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że temperatura w Polsce zacznie się wyrównywać już 25 lipca. Na zachodzie wciąż będzie najcieplej (do 31 stopni w Zielonej Górze), jednak na wschodzie temperatura zacznie rosnąć (26 stopni w Rzeszowie, 27 w Lublinie), a niebo się rozchmurzy. Z przewidywań meteorologów wynika, że słoneczna, a na zachodzie upalna pogoda utrzyma się aż do poniedziałku 29 lipca. Przelotne deszcze mogą zdarzyć się jedynie w czwartek i piątek na terenach położonych tuż przy wschodniej granicy kraju.

Więcej o: