Piotr Paszkowski nie żyje. Były rzecznik prasowy MSZ i MON miał 69 lat

Piotr Paszkowski, były rzecznik resortów obrony i spraw zagranicznych, nie żyje. "Świetny urzędnik i kolega. Ceniony przez wojskowych, dyplomatów - i przez setki dziennikarzy" - napisał Marcin Bosacki.

O śmierci Piotra Paszkowskiego poinformował na Twitterze Marcin Bosacki, były ambasador Polski w Kanadzie oraz rzecznik MSZ. "Zmarł Piotr Paszkowski, rzecznik MSZ w latach 2007-10, mój poprzednik. A wcześniej rzecznik MON" - napisał Bosacki. "Świetny urzędnik i kolega. Ceniony przez wojskowych, dyplomatów - i przez setki dziennikarzy, z którymi współpracował. Człowiek przeciekawy i przeinteligentny
RIP, Piotrze" - dodał.

Piotr Paszkowski nie żyje. Miał 69 lat

Piotr Paszkowski urodził się 16 lipca 1950 r. Pracował jako rzecznik MON za czasów Radosława Sikorskiego, od 2007 roku był rzecznikiem MSZ, a później także dyrektorem gabinetu politycznego Sikorskiego. W 2014 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne zasługi w służbie zagranicznej, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności dyplomatycznej".