Marsz Równości w Białymstoku. Policja zidentyfikowała 72 osoby. Prosi o pomoc w dalszych ustaleniach

Podlascy policjanci ustalili tożsamość 72 osób, które łamały prawo podczas pierwszego Marszu Równości w Białymstoku - informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Zobacz wideo

W Białymstoku powołano specjalną grupę policjantów, która zajmuje się identyfikacją osób biorących udział w blokowaniu sobotniego Marszu Równości w stolicy Podlasia. Udało się im zidentyfikować 72 osoby. W stosunku do 51 z nich zostały już wykonane lub są wykonywane czynności w związku z popełnionymi przestępstwami lub wykroczeniami - zapewnia MSWiA.

Policja z Białegostoku prosi o pomoc w zidentyfikowaniu kolejnych podejrzanych

Policjanci nadal analizują materiał, aby zidentyfikować kolejne osoby. 24 lipca na stronie Podlaskiej Policji pojawiły się wizerunki kolejnych dwóch mężczyzn, którzy brali udział w sobotnich atakach na Marsz Równości w Białymstoku, których poszukują mundurowi. "Każdy kto może pomóc w ustaleniu tożsamości osób, proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Białymstoku pod numerem telefonu 85 745 59 97" - czytamy w policyjnym komunikacie.

Marsz Równości w Białymstoku

W sobotę 20 lipca w Białymstoku odbył się pierwszy w tym mieście Marsz Równości. W tym samym czasie odbyła się kontrmanifestacja. Osoby biorące udział w  Marszu Równości zostali zaatakowani - uczestnicy kontrmanifestacji bili ich, obrzucali kamieniami, petardami czy jajkami, wyzywali ich Zaatakowani zostali także policjanci ochraniający zgromadzenie.