Marsz Równości w Białymstoku. Aresztowano mężczyznę podejrzewanego o pobicie nastolatka

Sąd w Białymstoku zadecydował o przyznaniu dwumiesięcznego aresztu dla 24-latka, który podejrzewany jest o pobicie nastolatka podczas Marszu Równości. Po publikacji zdjęcia w mediach mężczyzna sam zgłosił się na komisariat policji.
Zobacz wideo

22 lipca do Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zgłosił się poszukiwany przez funkcjonariuszy 24-latek. Mężczyzna razem z adwokatem udali się na komisariat po tym, jak policja udostępniła wizerunek poszukiwanych osób na stronach internetowych i portalach społecznościowych.

Białystok. Aresztowano 24-letniego mężczyznę podejrzewanego o pobicie 14-latka podczas Marszu Równości

Podlaska policja, która ogłosiła na Twitterze, że aresztowany mężczyzna podejrzany jest o udział w dwóch pobiciach na Marszu Równości. Jest to mieszkaniec powiatu monieckiego. Jak podało Radio Zet zatrzymany 24-latek podejrzewany jest o pobicie 14-latka.

20 lipca w Białymstoku odbył się pierwszy w tym mieście Marsz Równości. Równolegle do niego zorganizowana została kontrmanifestacja. Uczestnicy Marszu w pewnym momencie zaczęli być bici i wyzywani, obrzucani kamieniami czy petardami. Zaatakowani zostali także policjanci ochraniający zgromadzenie. Policja ustaliła już tożsamość około 70 osób, które związane są z incydentami podczas Marszu.