Grupa katolików rozwiesiła ulotki ws. festiwalu Pol'and'Rock. "Nie bądźcie zgorszeniem"

W Kostrzynie nad Odrą pojawiły się ulotki grupy wiernych, którzy przestrzegają przed zabieraniem dzieci na rozpoczynający się w przyszłym tygodniu Pol'and'Rock Festival. "Przez zgorszenie niejedne matki i ojcowie już płaczą nad zgubnym życiem ich dzieci! Przez narkotyki i inne używki umierają!" - czytamy w treści ulotki.
Zobacz wideo

"Apel do mieszkańców Kostrzyna nad Odrą" - ulotki z takim tytułem pojawiły się w mieście na kilka dni przed rozpoczęciem festiwalu Pol'and'rock, który odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia. O sprawie pisze "Gazeta Lubuska".

Autorzy ulotki - Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa z Kostrzyna - apelują do rodziców i dziadków, by "nie byli powodem zgorszenia dla swoich dzieci i wnuków" i nie zabierali ich na festiwal.

"Niech nasze rodziny będą silne Bogiem, Jego Miłością, niech w jedności i pokoju wychowują swoje dzieci, a przez zgorszenie niejedne matki i ojcowie już płaczą nad zgubnym życiem ich dzieci! Przez narkotyki i inne używki umierają!" - czytamy.

Pol'and'rock Festival 2019. "To miejsce dla całej rodziny"

Festiwal (do 2017 r. funkcjonujący pod nazwą Przystanek Woodstock) jest organizowany przez Fundację WOŚP, która przekonuje, że "Pol'and'Rock Festival to miejsce dla całej rodziny". Podczas festiwalu dla najmłodszych przygotowano m.in. Strefę dla Dzieci na Akademii Sztuk Przepięknych, a także inne atrakcje. Organizatorzy apelują jednak do rodziców o czujność.

Zadbajcie o bezpieczeństwo Waszego dziecka. Przygotujcie apteczkę, w której znajdą się wszystkie leki, które mogą się przydać dziecku - np. na ból głowy czy ukąszenia komarów. Weźcie ze sobą słuchawki ochronne. Słuch dziecka jest znacznie bardziej wrażliwy, niż słuch osób dorosłych. Pamiętajcie o nakryciu głowy, posmarowaniu kremem z filtrem i podawaniu dużej ilości wody dzieciom. Nigdy, pod żadnym pozorem nie zostawiajcie dzieci samych w namiocie! Zarówno w dzień, jak i w nocy.

- brzmią instrukcje organizatorów. 

Więcej o: