Dolny Śląsk. Policyjny "Speed" gonił kierowcę na A4. Rejestrator pokazywał prędkość 225 km/h

Kierowca jadący autostradą A4 przekroczył prędkość o prawie 100 km/h - wideorejestrator policji wskazał, że pędził 225 km/h. Mężczyzna był bardzo zdziwiony tym, że został zatrzymany.
Zobacz wideo

Funkcjonariusze w radiowozach specjalnie przystosowanych do ścigania "piratów drogowych" jeszcze nie zapadli w pamięć kierowców z Dolnego Śląska. Widać to po wielkim zdziwieniu jednego z kierujących, który kompletnie nie spodziewał się, że zostanie zatrzymany do kontroli przez policjantów działających w grupie "Speed". Mężczyzna na autostradzie A4 w powiecie bolesławieckim znacznie przekroczył prędkość na trasie, gdzie obowiązuje ograniczenie do 140 km/h. Jeden z pomiarów wskazał na wideorejestratorze prędkość 224km/h. Szaleńczą jazdę zakończyła dopiero interwencja funkcjonariuszy. Teraz w związku z ujawnionymi wykroczeniami wobec kierowcy zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Jak podkreśla policja, jazda z tak dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to bowiem kluczowy czynnik wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, ma ona także decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych.

Nowo powstała grupa "Speed" stanowi kolejne "narzędzie" przeznaczone do zwiększania poziomu bezpieczeństwa na drogach, poprzez przeciwdziałanie przede wszystkim agresywnym zachowaniom kierowców oraz ujawnianie wykroczeń związanych z nadmierną prędkością.

Więcej o: