Dolny Śląsk. Policyjny "Speed" gonił kierowcę na A4. Rejestrator pokazywał prędkość 225 km/h

Kierowca jadący autostradą A4 przekroczył prędkość o prawie 100 km/h - wideorejestrator policji wskazał, że pędził 225 km/h. Mężczyzna był bardzo zdziwiony tym, że został zatrzymany.
Zobacz wideo

Funkcjonariusze w radiowozach specjalnie przystosowanych do ścigania "piratów drogowych" jeszcze nie zapadli w pamięć kierowców z Dolnego Śląska. Widać to po wielkim zdziwieniu jednego z kierujących, który kompletnie nie spodziewał się, że zostanie zatrzymany do kontroli przez policjantów działających w grupie "Speed". Mężczyzna na autostradzie A4 w powiecie bolesławieckim znacznie przekroczył prędkość na trasie, gdzie obowiązuje ograniczenie do 140 km/h. Jeden z pomiarów wskazał na wideorejestratorze prędkość 224km/h. Szaleńczą jazdę zakończyła dopiero interwencja funkcjonariuszy. Teraz w związku z ujawnionymi wykroczeniami wobec kierowcy zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Jak podkreśla policja, jazda z tak dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to bowiem kluczowy czynnik wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, ma ona także decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych.

Nowo powstała grupa "Speed" stanowi kolejne "narzędzie" przeznaczone do zwiększania poziomu bezpieczeństwa na drogach, poprzez przeciwdziałanie przede wszystkim agresywnym zachowaniom kierowców oraz ujawnianie wykroczeń związanych z nadmierną prędkością.

Więcej o:
Komentarze (135)
Dolny Śląsk. Policyjny "Speed" gonił kierowcę na A4. Rejestrator pokazywał prędkość 225 km/h
Zaloguj się
 • stenrw

  Oceniono 34 razy 32

  Odcinkowy pomiar szybkości byłby tańszy i skuteczniejszy: złapałby nie JEDNEGO a WSZYSTKICH kowbojów, działałby 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę i przez cały rok.

 • juniperus1

  Oceniono 21 razy 15

  Speed ? To polska patriotyczna policja nie może stosować polskich pojęć? Tak jest po hamerykańsku...

 • jd07

  Oceniono 21 razy 15

  Wielkie mi zdziwienie : średnio co 20ta osobówka po POLSKIEJ autostradzie jedzie koło 200 km/h jesli nie ma korków ....

 • gonzoe

  Oceniono 18 razy 14

  Czy doczekamy się grupy SAFETY? Jedyne co robią policjanci to pomiar prędkości, a tam gdzie ktoś wykonuje niebezpieczne manewry, to nigdy ich nie ma. Polska policja oficjalnie twierdzi, że jazda na zderzaku nie jest wykroczeniem. Bandyckie wyczyny kierowców są ignorowane, jedynym wykroczeniem dla policji jest szybka jazda po prostej drodze i niewykonywanie żadnych niebezpiecznych manewrów.

 • nitupawruk

  Oceniono 12 razy 10

  To są dopiero igrzyska specjalnej troski, czyli forumowy seans nienawiści:
  - tępienie przekraczających ograniczenia prędkości na polskich autostradach, których słusznie nie ma na autostradach niemieckich, bo niemcy są głupi i lubią wypadki
  - tępienie przechodzenia przez pieszych na czerwonym, kiedy w zasięgu kilkuset metrów nie ma poruszającego się istotną dla "wykroczenia" jezdnią pojazdów
  - tępienie "pijanych" (po 2 piwach) rowerzystów poruszających się DDR
  - tępienie ogólnie za wszelką cenę, w tym przy pomocy dyskusyjnych środków technicznych (czyją tu prędkość pokazuje rejestrator?)
  - przy pomocy policyjnej grupy specjalnej (specjalnej w wielu znaczeniach), która sama narusza te same i inne przepisy (np. o pojazdach uprzywilejowanych) w ekstremalnie wątpliwym celu
  - przy uciesze gawiedzi, która sama łamie przepisy, te nieżyciowe i te całkiem sensowne, ale jej nie złapano ;)
  - kiedy można było grupę specjalną wykorzystać do zwalczania faktycznie niebezpiecznych zachowań (ale to za dużo pracy, no i grupa jest "specjalna").
  eeeh, to forum, takie piękne:)

 • remoteisland

  Oceniono 16 razy 10

  Szkoda, że policyjny "Speed" nie goni faszystów z Białegostoku i innych miast, tylko tych, którzy mają szybkie bryki. Nie, nie pochwalam jazdy kierowcy szybkiej bryki. Tylko dziwi mnie, że tzw. Policja z wielką atencją ściga piratów drogowych albo tych co chodzą po ulicach z biała rózą nie zauważa bandytów, którzy rzucają kamieniami w Obywateli RP.

 • zdzisiopierdzisio

  Oceniono 21 razy 9

  Jaki dziwny kraj , jedziesz 225 km autostradą i jesteś szaleńcem a za granicą 100 km dalej to zupełnie dozwolone, może weźcie się za katoszaleńców którzy „rządzą”, pozwalając bić ludzi na manifestacjach - to pisałem ja - ZDRADZIECKA MORDA 2-go sortu.

 • tybicz

  Oceniono 17 razy 9

  Kiedyś spieszyła się tylko służba i chłopstwo. I tak zostało. To tzw. pamięć genów.

 • gorzki_pl

  Oceniono 15 razy 9

  dziwne
  patrząc na czas jaki "pirat" potrzebował, aby wyprzedzić te ciężarówki, to wychodzi, że jechały one też blisko 200 km/h ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX