Zakopane. Są wyniki sekcji zwłok 12-latki, która zmarła na koloniach. "Serce w bardzo złym stanie"

Według wstępnych ustaleń, które wynikają z przeprowadzonej sekcji zwłok, przyczyną śmierci 12-latki, której ciało znaleziono w poniedziałek nad ranem w jednym z zakopiańskich pensjonatów, była choroba serca, która rozwinęła się w ciągu ostatnich kilku tygodni.
Zobacz wideo

We wtorek odbyła się sekcja zwłok 12-letniej dziewczynki, której ciało w poniedziałek nad ranem znalazły jej koleżanki. Dziecko zmarło w pensjonacie w Zakopanem podczas kolonii.

Dziewczynka miała chore serce

Według wstępnych wyników sekcji zwłok przyczyną śmierci dziecka była choroba serca. Miało być ono w bardzo złym stanie. - Nie wiążemy tego z odpowiedzialnością rodziców i lekarzy, ponieważ, zdaniem biegłych, choroba rozwinęła się w ciągu ostatnich kilku tygodni - przekazał w rozmowie z TVN 24 prok. Rafał Porębski, zastępca prokuratora rejonowego w Zakopanem.

Jak podkreślił, wykluczono udział osób trzecich w śmierci 12-latki. Badania nie wykazały również obecności alkoholu czy narkotyków. Dziewczynka nie przyjmowała również żadnych leków, co świadczy najprawdopodobniej o tym, że rodzice nie wiedzieli o chorobie córki.

Kuratorium prowadzi postępowanie

Jak informuje TVN 24, Kuratorium Oświaty wszczęło postępowanie kontrolne, które wykaże, czy kolonia przebiegała zgodnie z procedurami. Jej uczestnicy zostali objęci pomocą psychologiczno-pedagogiczną.

Więcej o: