Impreza na komisariacie w Toruniu. Komendantka odwołana, a naczelnik na zwolnieniu lekarskim

Podinspektor Dorota R. nie jest już komendantem Komisariatu Toruń-Śródmieście, a jeden z policjantów przebywa na zwolnieniu lekarskim - takie są konsekwencje alkoholowej imprezy na komisariacie w Toruniu, która odbyła się po święcie policji.
Zobacz wideo

Do zakrapianego spotkania policjantów po oficjalnych obchodach święta policji doszło na komisariacie Toruń-Śródmieście. Pierwsze doniesienia o tym, jak wyglądało "nieformalne" spotkanie mundurowych, pojawiły się na jednym z for internetowych. Z opublikowanej tam relacji wynika, że podczas imprezy jeden z policjantów uderzył głową w skrzynkę z hydrantem. Gdy mężczyzna został ranny, reszta policjantów miała uciec z miejsca zdarzenia, aby uniknąć powiązania z libacją.

Zwolnienie lekarskie i odwołanie z funkcji komendanta. Konsekwencje libacji na komisariacie

Policjantem, który rozbił sobie głowę podczas policyjnej imprezy, jest naczelnik sztabu Komendy Miejskiej Policji starszy aspirant Janusz F.  Kiedy mężczyzna upadł, broń, którą miał przy sobie, wypaliła - pisze portal tylkotorun.pl. Po wypadku na komendę przyjechała karetka pogotowia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Aktualnie przebywa na zwolnieniu lekarskim - informuje "Super Express".

- Wszystko jest na monitoringu. Widać jak policjant się zatacza i się wywala. I co z tego, że jeszcze we wtorek dowiedzieliśmy się o sprawie. Wszyscy którzy są na monitoringu pouciekali. Nie mogliśmy ich przebadać na zawartość alkoholu, chociaż sprawa jest oczywista. Już we wtorek została wszczęta kontrola - w rozmowie z "Super Expressem" powiedział anonimowy informator związany ze sprawą.

Do tej pory najpoważniejsze konsekwencje dotknęły Dorotę R., która sprawowała funkcję komendanta Komisariatu Toruń-Śródmieście. Policjantka została odwołana ze swojego stanowiska.

Impreza na komendzie w Toruniu. Elżbieta Witek zapowiada surowe konsekwencje

W sprawie imprezy na komendzie Toruń-Śródmieście zebrano dowody, które przekazane zostały do Prokuratory Regionalnej w Gdańsku. Do sprawy odniosła się także Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbieta Witek, która za pośrednictwem Twittera poinformowała, że zleciła przeprowadzenie natychmiastowej kontroli w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. "Jeśli informacje medialne się potwierdzą, zażądałam wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec tych policjantów i ich zwierzchników" - napisała Witek. 

Więcej o:
Komentarze (56)
Impreza na komisariacie w Toruniu. Komendantka odwołana, a naczelnik na zwolnieniu lekarskim
Zaloguj się
 • rybka9915

  Oceniono 14 razy 12

  Uuch, az powialo groza i strachem niesaamowitym przed "kontrola" wydmuszki pisbolszewickiej, A czemuz to naczalnik od kulsonow, wieprzu zielinski sie nie odzywa? Zlota dynia z aniolami sie zabawia i nie ma czasu na duperele?

 • dziadekjam

  Oceniono 13 razy 11

  ""Jeśli informacje medialne się potwierdzą, zażądałam wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec tych policjantów i ich zwierzchników" - napisała Witek."
  ============================================
  Jeśli dobrze kojarzę, to "najzwierzchniejszą zwierzchniczką" imprezowiczów jast Pani Minister Elżbieta Witek..:-)

 • wagadudu

  Oceniono 10 razy 8

  Ale się kulsony popiły... Nie dziwota. Jak się ma dwa neurony, to nawet kieliszek wystarczy, żeby je zatruć...

 • batura3

  Oceniono 7 razy 7

  A Tatuś R. nie będzie bronił dzielnych kulsonów?:))))

 • jurek4491

  Oceniono 11 razy 7

  BRAWO PiS , jak święto to trzeba balować , ha ha ha .

 • zueoko

  Oceniono 6 razy 6

  Jeszcze jakby tak mieli jakiegoś zatrzymanego co by go trochę zastraszyć i delikatnie poturbować- to by dopiero była zabawa!

 • kuba161048

  Oceniono 8 razy 6

  To Dorotka taka figlarna wśród psów to on chyba jest wesoła suczka.

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 5 razy 5

  Wracają PRLowskie standardy - chlanie w pracy. robotnicy pijani chodzą po budowach, wszędzie po trawnikach walają się małpki. Ten PIS to jakiś okupant, który ustanowił w Polsce marionetkowy rząd

 • kmosb

  Oceniono 5 razy 5

  To jest Polska. Jak chcieli już walić w kanał to powinni zdać broń do depozytu i udać się gdzieś w ustronne miejsce (restauracja) a nie na Komendzie. Co ja zwykły Janusz mogę sobie teraz pomyśleć o Policji?.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX