Marsz Równości w Białymstoku. Policja zatrzymała już 37 osób. Wciąż szuka kolejnych

Funkcjonariusze pracujący w ramach specjalnej grupy zajmującej się ustalaniem przebiegu wydarzeń podczas Marszu Równości w Białymstoku ustalili tożsamość 52 osób, poszukiwanych w związku z incydentami. Do tej pory zatrzymano już 37 z nich.
Zobacz wideo

Jak podaje RMF, w związku z incydentami, do których doszło podczas Marszu Równości w Białymstoku, zatrzymanych zostało 37 osób. Policja miała zatrzymać także sprawcę ataku na dziennikarza. Jest nim 31-letni mieszkaniec Białegostoku.

Białystok. Policjanci zatrzymali już 37 osób w związku z incydentami podczas Marszu Równości

Wcześniej informowaliśmy także o tym, że na policję sam zgłosił się 37-latek, który próbował zablokować Marsz Równości razem z dzieckiem znajdującym się w spacerówce. Mężczyzna podejrzewany jest o narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo uszczerbku na zdrowiu.

Po Marszu Równości w Białymstoku cztery osoby usłyszały już zarzuty. Pozostałe osoby karane są mandatami. W dalszym ciągu policjanci sprawdzają nagrania z monitoringu oraz helikoptera straży granicznej. Uczestnicy manifestacji, którzy posiadają nagrania z incydentów, mogą anonimowo zgłaszać je do wydziału kryminalnego komendy miejskiej lub wojewódzkiej policji.

Wcześniej w rozmowie w TVN24 komendant główny policji Jarosław Szymczyk zapewniał, że wszyscy łamiący prawo poniosą konsekwencje - Nie ma znaczenia, kto jaką legitymację nosi w kieszeni, jakiego koloru szalik na szyi, jakie głosi poglądy. Zapewniam, że nie ma dla nas żadnego znaczenia, czy to był radny, kibol czy ktokolwiek inny. Jeśli łamał prawo, poniesie konsekwencje.

Więcej o:
Komentarze (100)
Marsz Równości w Białymstoku. Policja zatrzymała już 37 osób. Wciąż szuka kolejnych
Zaloguj się
 • kawa79

  Oceniono 20 razy 12

  A kiedy zatrzymają osoby, które namawiały do "powstrzymania" Marszu Równości? Mam na myśli przede wszystkim białostockiego arcypasterza Wojdę i radnych PiS-u.

 • 8zorro

  Oceniono 14 razy 10

  Bojówki PiS jak hitlerowskie SA. Już szykują się na Płock. Mają przyzwolenie Jarosława i jego wiernej ochronie SS. Kościół pobłogosławi maczety, petardy i kostki brukowe. NSDA PiS w natarciu.

 • jurek4491

  Oceniono 12 razy 8

  A co im się stało że tak szybko działają .
  BRAWO media które ujawniły nagrania , tego nie da się zatuszować - szukają PiS-owskiego SUWERENA , jest im to bardzo nie na rękę .
  Działają tak sprawnie bo wybory tuż tuż , gdyby nie to sprawa by została zamieciona pod dywan i rozmyta jako drobne wydarzenie .

 • evergreen111

  Oceniono 9 razy 7

  A na koniec każdy dostanie 100 złotych grzywny i miesiąc pudła w zawieszeniu na dwa miesiące. Pachołki magistra Zero już się o to postarają.

 • jahodovy

  Oceniono 5 razy 5

  Skąd tyle frustracji, złości i ogólnie nieszczęścia na twarzach szaro-burych przeciwników Marszu Równości? Co takiego wydarzyło się w ich życiu, że stali się skrajnymi frustratami pełnymi nienawiści w stosunku do radosnych, barwnych i szczęśliwych ludzi?

 • crimen

  Oceniono 7 razy 5

  Czy wśród zatrzymanych są kuriewni, którzy nawoływali do agresji?

 • hopsiupbec

  Oceniono 5 razy 5

  "Zapewniam, że nie ma dla nas żadnego znaczenia, czy to był radny, kibol czy ktokolwiek inny. Jeśli łamał prawo, poniesie konsekwencje."

  Panie Szymczyk, jedno ale. Radny ma immunitet, zdaje się.

 • ginztonickiem

  Oceniono 5 razy 5

  Wyłapią, postawią zarzuty, ciekawe jakie będą kary. Grzywna 100 zł?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX