Lista zamkniętych kąpielisk w Polsce. Sprawdź, gdzie wydano zakaz kąpieli

W ostatnich dniach m.in. w Gdańsku i Sopocie zamknięto niektóre kąpieliska z powodu zakwitu sinic. Zgodnie z danymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego obecnie zakaz wchodzenia do wody wydano dla ośmiu kąpielisk w całej Polsce.
Zobacz wideo

Informacje na temat zamykanych kąpielisk aktualizowane są na bieżąco na stronie internetowej Serwis Kąpieliskowy, prowadzonej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia. Na podstawie aktualnych badań zamkniętych zostało osiem z 607 kąpielisk w całej Polsce.

Główny Inspektorat Sanitarny zamknął osiem kąpielisk w całej Polsce 

Zakaz kąpieli obejmuje: Jeziorko Czerniakowskie w Warszawie, kąpielisko Chechło w Trzebinie w województwie małopolskim, Ośrodek Sportów Wodnych w Łące w Pszczynie w województwie śląskim, Jezioro Paprocany w Tychach na Śląsku, zalew Mrożyczka w Głownie w województwie łódzkim, Kąpielisko w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim, Kąpielisko miejskie Stawek w Gryficach w województwie zachodniopomorskim oraz w części Zatoki Gdańskiej w miejscowości Mikoszewo w województwie pomorskim.

W większości zamkniętych kąpielisk przyczyną wydania zakazu kąpieli są "inne wymagania". W Mikoszewie i Trzebinie kąpieliska zamknięte zostały z powodów czynników mikrobiologiczmych. Na razie nie wiadomo, do kiedy wymienione wyżej kąpieliska zostaną zamknięte. Zakaz odwołany zostanie dopiero po dobrych wynikach badań wody. 

Więcej o: