Wielkopolskie. Ojciec uratował 3-letniego syna, który wpadł do studni w Borkowie Starym

W Borkowie Starym w województwie wielkopolskim kilkuletnie dziecko wpadło do studni. Chłopca uratował jego ojciec, który przed przyjazdem straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, wydostał 3-latka na powierzchnię.
Zobacz wideo

Jak podają "Fakty Kaliskie", do zdarzenia doszło w poniedziałek 22 lipca na jednej z posesji w Borkowie Starym w województwie wielkopolskim. Wieczorem o godzinie 20:30, około 2 lub 3-letnie dziecko wpadło do studni.

Borków Stary. Około 3-letnie dziecko wpadło do studni. Chłopca uratował jego ojciec 

Na pomoc synowi od razu ruszył jego ojciec, któremu udało się wydobyć chłopca przed przyjazdem karetki i straży pożarnej. Dziecko było reanimowane przez kilkadziesiąt minut. Po przywróceniu funkcji życiowych 3-latek został przetransportowany do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii dla dzieci.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz poinformowała, że na miejscu pracują policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia.

Więcej o:
Komentarze (11)
Wielkopolskie. Ojciec uratował 3-letniego syna, który wpadł do studni w Borkowie Starym
Zaloguj się
 • vitabravo

  Oceniono 9 razy 7

  Apel do wszystkich właścicieli studni. Pomyślcie o trwałym zabezpieczeniu, zamykanym na klucz, otworu studni. Zachowanie dzieci jest nieprzewidywalne, są nie do upilnowania przy ich ciekawości eksperymentu. Pokrywa studni powinna być szczelna aby nie wpadały tam liście, kwaśne deszcze czy drobne zwierzątka polne. Modlimy się o powrót dziecka do pełnego zdrowia.

 • Monika G

  Oceniono 5 razy 5

  Uratował? Wydobył że studni a dziecko w stanie krytycznym leży teraz w szpitalu. Nawet jak przeżyje, to z uszkodzonym OUN.

 • magda3wedel

  Oceniono 7 razy 3

  Brawa dla ojca za refleks i inicjatywę. Mam nadzieję, że dziecko wyzdrowieje, a po ty strasznym zdarzeniu zostanie tylko wspomnienie.

 • shtalman

  Oceniono 2 razy 2

  Studnia miała metr głębokości

 • antygronkowiec

  Oceniono 7 razy -3

  Oby nie przebywał pod wodą zbyt długo, inaczej trudno będzie o dobre rokowanie...

 • dziadekjam

  Oceniono 11 razy -3

  "Wieczorem o godzinie 20:30, około 2 lub 3-letnie dziecko wpadło do studni."
  =====================================================
  Czas dokładny, a wiek dziecka podany z 50% odchyłką...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX