Pogoda na dziś - środa 24 lipca. Ostrzeżenia przed wysokimi temperaturami w zachodniej Polsce

Pogoda na dziś - środa 24 lipca. Meteorolodzy wydali ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem dla mieszkańców województwa lubuskiego. W następnych dniach wysokie temperatury przewidywane są dla kolejnych zachodnich regionów.
Zobacz wideo

Dziś synoptycy zapowiadają duże różnice temperatury w całym kraju. Na południowym wschodzie Polski ma być maksymalnie 22 stopnie. Z kolei na zachodzie kraju termometry pokażą już 29-30 stopni.

Temperatura. W ciągu dnia termometry pokażą maksymalnie od 22 do 30 stopni w całym kraju

W środę najniższa temperatura, 22 stopnie, zapowiadana jest dla województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Krakowie. Temperatura od 24 do 25 stopni prognozowana jest w województwach śląskim, lubelskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim i pomorskim. Najcieplejszy dzień przewidywany jest w Zielonej Górze, gdzie będzie maksymalnie 30 stopni oraz Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie, gdzie zapowiadanych jest 29 stopni. W pozostałych regionach od 26 do 28 stopni. W nocy temperatura spadnie do 18 stopni na zachodzie i do 13 stopni na wschodzie kraju.

Pogoda na dziś - 24 lipca.Pogoda na dziś - 24 lipca. gazeta.pl

Opady. Nad ranem i wieczorem duże rozpogodzenia, po południu więcej chmur

W godzinach porannych i wieczornych meteorolodzy zapowiadają duże rozpogodzenia. Po południu zachmurzenie duże i umiarkowane w centralnej i południowej Polsce. Niewielki deszcz zapowiadany jest w województwach kujawsko-pomorski, łódzkim i śląskim. W pozostałych regionach nie przewidywane są żadne opady. Synoptycy przewidują słaby, północny wiatr.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem dla województwa lubuskiego. W tym regionie w ciągu dnia temperatura może wzrosnąć do 30-31 stopni. W nocy temperatura minimalna przewidywana jest na poziomie 17-19 stopni. W kolejnych dniach w województwie lubuskim ostrzeżenie przed upałem będzie się utrzymywać.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: