Nowy Dwór Mazowiecki. Ojciec uprowadził 3-latka po kłótni z matką. Chłopca udało się odnaleźć

Policja z Nowego Dworu Mazowieckiego odnalazła 3-latka, który został uprowadzony przez swojego ojca w ostatni weekend. Jego matka zaalarmowała policję, że jej partner zabrał dziecko po kłótni i nie ma z nim żadnego kontaktu. Mężczyzna podczas zatrzymania był agresywny, postawiono mu cztery zarzuty.
Zobacz wideo

Sukcesem zakończyły się trwające ponad dobę poszukiwania 3-letniego chłopca, który został uprowadzony przez swojego ojca - informuje policja z Nowego Dworu Mazowieckiego. Matka dziecka w sobotę rano poinformowała funkcjonariuszy, że jej partner po kłótni z nią zabrał dziecko i odjechał w nieznanym kierunku. Od tej chwili nie odbierał telefonów i nie było z nim kontaktu. 

Nowy Dwór Mazowiecki. Policjanci odnaleźli 3-latka porwanego przez ojca

Policjanci natychmiast po zgłoszeniu rozpoczęli poszukiwania 3-latka, które trwały przez cały dzień. Matka chłopca złożyła też zawiadomienie, że w ostatnim czasie jej partner znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. W sobotę przed godziną 23 pojazd, którym poruszał się ojciec dziecka, został zauważony przez partol Wydziału Ruchu Drogowego w Zakroczymiu, na stacji paliw. W samochodzie był uprowadzony chłopiec. Gdy policjanci przystąpili do interwencji, mężczyzna próbował odjechać, ale umożliwiono mu ten manewr. W chwili zatrzymania 33-latek był agresywny - został obezwładniony przez funkcjonariuszy. Została mu pobrana krew do badań na obecność alkoholu i środków odurzających.

Policja informuje, że 3-letniemu chłopcu nic się nie stało. Po konsultacji medycznej został przekazany pod opiekę matki. Jego ojciec po zatrzymaniu usłyszał cztery zarzuty: uprowadzenia rodzicielskiego, znęcania się psychicznego i fizycznego nad jego matką oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Sąd zdecydował też o aresztowaniu go na trzy miesiące.

Więcej o: