Gdańsk. Przez przejście przechodziła kaczka z młodymi. Jeden z kierowców ruszył i rozjechał pisklę

W poniedziałek przez jedno z przejść dla pieszych w Gdańsku przechodziła kaczka z trzema młodymi. Sytuacja nie zakończyła się szczęśliwie. Podczas gdy niektórzy kierowcy zatrzymali się, żeby przepuścić ptaki, jeden z nich po zapaleniu się zielonego światła natychmiast ruszył i przejechał kacze pisklę - podaje TVN 24.
Zobacz wideo

W poniedziałkowy poranek przez jezdnię przy Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku przechodziła kacza rodzina. Kaczka i jej trzy młode najpierw przeszły po pasach przez jedno przejście, a następnie weszły na drugie. Kierowcy zatrzymali się, by przepuścić ptaki, niektórzy z nich nagrywali też filmiki - była wśród nich pani Marta, która w rozmowie z portalem TVN 24 opisała zdarzenie. 

Gdańsk. Kacza rodzina przechodziła przez przejście  dla pieszych. Jeden z kierowców ruszył i zabił pisklę

Kobieta opisuje, że z pozoru sympatyczna sytuacja nie miała szczęśliwego zakończenia. Gdy kaczka i jej trzy młode przechodziły przez pasy, światło zmieniło się na czerwone. Wtedy jeden z kierowców natychmiast ruszył i przejechał jedno z piskląt. Kierowca pojechał dalej, a pozostałym kaczkom nic się nie stało. Moment przejechania pisklęcia został zarejestrowany na filmie nagranym przez panią Martę. - Chciałam nagrać kaczki przechodzące przez przejście. Nie spodziewałam się, że nagram coś, czego nikt nie chciałby oglądać - mówi kobieta w rozmowie z TVN 24. Jak dodaje, wraz ze znajomymi zgłosiła sprawę policji

Więcej o: