Wałbrzych. 27-latek celowo potrącił troje pieszych idących chodnikiem. Jedną z kobiet dotkliwie pobił

Policjanci z Wałbrzycha (województwo dolnośląskie) zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który celowo potrącił trzy osoby idące chodnikiem, a następnie wysiadł z samochodu i kilkukrotnie uderzył pięścią w twarz jedną z kobiet. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. W chwili wypadku był pijany.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w czwartek 18 lipca wieczorem na ulicy Młynarskiej w Wałbrzychu. Policja informuje, że 27-letni mieszkaniec miasta w pewnym momencie celowo zjechał z jezdni i potrącił swoim samochodem dostawczym trzy osoby idące chodnikiem. Poszkodowani to dwie kobiety (22 i 18 lat) oraz 23-letni mężczyzna.

Wałbrzych. 27-latek potrącił trzy osoby, jedną z kobiet uderzył pięścią w twarz

Mężczyzna po potrąceniu pieszych wyszedł z samochodu i zaatakował 22-latkę, która - jak później ustalili policjancie - była jego byłą partnerką. Kilkukrotnie uderzył ją pięścią w twarz i spowodował poważne obrażenia głowy, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Policja zatrzymała go po kilku minutach na ulicy Niepodległości, jego samochód znaleziono natomiast na pobliskim, strzeżonym parkingu. Był pijany - miał w organizmie 1,25 promila alkoholu. 

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 27-latka na trzy miesiące. Poturbowana przez niego 22-latka trafiła do szpitala, pozostałe potrącone osoby nie doznały poważnych obrażeń.

Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata

- informują policjanci z Wałbrzycha. 

 
 

Więcej o: