Białystok. Szymon Hołownia do biskupów: Rozprawcie się z deprawacją i seksualizacją w Kościele

O wydarzeniach z sobotniego Marszu Równości w Białymstoku wciąż głośno. Stanowisko w tej sprawie zajął także publicysta Szymon Hołownia, który ostro odpowiedział na słowa białostockiego metropolity Tadeusza Wojdy.

Szymon Hołownia pochodzi z Białegostoku i jest katolikiem "z przekonania i praktyki". Postanowił skomentować list ks. Tadeusza Wojdy do archidiecezjan z Białegostoku, w którym, powołując się na słowa kard. Stefana Wyszyńskiego, pisał: "Non possumus”.

Nie możemy pozwolić, aby wyśmiewano wartości dla nas najświętsze i bezkarnie obrażano nasze uczucia religijne. Nie bądźmy, wobec tego faktu obojętni! Ewangelia uczy nas szacunku i miłości do każdego człowieka i to staramy się czynić, ale nie godzimy się na szydzenie z naszej wiary i deprawację najmłodszych

- napisał ks. Wojda w liście, który zdenerwował Szymona Hołownię.

Publicysta ocenił, że list duchownego był "niemądry, konfrontacyjny" i "rzucony w podzieloną sztucznie przez cynicznych polityków Polskę". Zdaniem Szymona Hołowni list białostockiego metropolity zasiał wiatr.

A ten przyniósł burzę. I dziesiątki zelżonych, wyszydzonych, fizycznie oplutych i poszarpanych - w imię Jezusa Chrystusa - ludzi. Co z tego, że często nie katolików? Ludzi. Polaków

- czytamy w komentarzu Szymona Hołowni.

Szymon Hołownia do biskupów: Rozprawcie się najpierw z deprawacją i seksualizacją w Kościele

Publicysta napisał także, że zachowanie ludzi, którzy "najpierw gromko wyskandowali słowa Modlitwy Pańskiej, po czym z tych samych ust popłynęło: 'Wyp...lać!', 'Je...ć pedalskie k....wy'", obrażali jego uczucia religijne. 

Ci ludzie wyśmiewali wszak moje wartości i bezkarnie obrażali moje uczucia religijne, szydzili z mojej wiary i deprawowali najmłodszych. Rozumiem, że ksiądz arcybiskup wyda w tej sprawie w najbliższym czasie list pasterski, i zarządzi śpiew przebłagalnych suplikacji. Bo my je teraz śpiewamy, gdy jacyś niewierzący kpią z naszych świętości - a to przecież idzie na ich sumienie. Gdzie tu logika?! Czy jeśli zeszmacają je nasi, wierzący, czy nie powinniśmy krzyczeć do Boga tysiąc razy głośniej?!

- napisał oburzony publicysta.

Szymon Hołownia wyraził opinię, że list metropolity Tadeusza Wojdy jest "kolejnym dowodem na to, jak bardzo odklejeni od rzeczywistości" niektórzy z księży. Zaapelował także do polskich biskupów:

Jeśli chcecie odzyskać moralne prawo do protestów przeciw deprawacji dorosłych i seksualizacji dzieci, rozprawcie się najpierw do spodu i do bólu z deprawacją i seksualizacją, którą prowadzili wasi obecni lub byli podwładni. Nie mówię, że się za to nie wzięliście, ale nikt przytomny nie ma poczucia, że sprawa została rozliczona
Więcej o:
Komentarze (231)
Hołownia do biskupów: Rozprawcie się z deprawacją i seksualizacją w Kościele
Zaloguj się
 • window_licker

  Oceniono 113 razy 111

  Problem z fundamentalistami jest taki, że ich obraża samo istnienie innych poglądów i innych postaw. Tak samo zachowują się fundamentaliści islamscy i katoliccy.

 • pavn

  Oceniono 61 razy 59

  Nie wiem , czy pan Szymon ma świadomość tego , że z takimi poglądami to w polskim kk należy on do wywrotowców , ekstremistów i jest w zdecydowanej mniejszości. Gdyby się zgłębić w szczegóły mogło by się okazać , jego Jezus to zupełnie ktoś inny niż Jezus episkopatu czy prawdziwych Polaków .

 • bladortograficzny11

  Oceniono 60 razy 58

  " Nie dziwi mnie wrogosc kk wobec LGBT, bo jak LGBT wychodzi z ukrycia, to maleje liczba powołań kapłańskich. Legalność, a raczej tolerancja LGBT oznacza, że dość duża liczba osób o takich skłonnościach nie widzi sensu ukrywania się w stanie kapłańskim, bo rodzina/znajomi czy nawet sąsiedzi ze wsi będą oswojeni, że "przyjezdza do domu bez baby". tedek1

  Dlatego ten Wojda tak pomstuje na Marsz Równości i ruch LGBT gdyż kolesiowi p$uje bizne$

 • cob22

  Oceniono 62 razy 54

  Patriota kocha swoj kraj, nacjonalista nienawidzi innych. Tacy sa ci "Polacy" z KK i Bialego Stoku.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 55 razy 51

  Problemem nie jest lokalny kacyk -proboszcz czy ksiądz wikary. Nie jest nim też lokalna durnowate społeczność. Tacy się zawsze znajdą. Problemem jest przyzwolenie na to rządu. Problemem jest orzyzwolenie episkopatu. Oświadczenie niczego nie zmieni, skoro tego samego dnia Rydzyk w Częstochowie albo lokalny biskup wygłasza mowę pochwalną. Tych księży należy że swoich szeregów wypierd*ić! Dotarło?
  Co oczywiście nijak się ma do egzekucji prawa wobec wszelkich sprawców, również tych podżegających z ambony. Policja powinna ich wyłapać z sąd wymierzyć karę.

  Tusk ma rację. Jest po prostu przyzwolenie zarówno rządu PiS jak i episkopatu na takie zachowania.

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 53 razy 47

  Hołownia może się oburzać na biskupa, ale prawda jest taka, że 90% wiernych w Białymstoku srodze zdziwiłoby się, gdyby się dowiedziało, że LGBT nie powstaje z in/vitro, tylko z jak najbardziej katolickich związków hetero.

 • fuqu

  Oceniono 39 razy 33

  Nie wiem, może o Ostatni Chrześcijanin w Polsce ?

  Panie Hołownia, szanuję pana i pana poglądy
  i sposób w jaki je pan wyraża.

  Boję się, że jest Pan Wołającym na Puszczy.

  Szkoda.

 • freejazzy

  Oceniono 39 razy 29

  Tymczasem parę godzin temu Grzegorz Schetyna zapowiedział dziś, że jego partia nie weźmie udziału w marszu przeciwko nienawiści w Białymstoku, ponieważ "to wybory są ważniejsze".
  To nie "wybory są ważniejsze". To wasze relacje i powiązania z kościołem katolickim są najważniejsze. Kościół katolicki trzyma w garści tak samo PiS jak i PO, poza wszystkim zresztą ten sojusz tronu i ołtarza bardzo obu partiom odpowiada.
  A wracając do samego marszu: przecież wiadomo, że w jego trakcie MUSZĄ wypłynąć i być głośno wypowiedziane wszystkie zarzuty co do kościoła katolickiego w Polsce, o ich coraz to bardziej jawnym kibicowaniu ruchom tzw. narodowym i sianiu nienawiści do co mniejszości. To się już tak mocno rzuca w oczy, że nie sposób tego przemilczeć. I tego właśnie boi się Grześ Schetyna - że politycy jego partii również rzucą się w oczy na takim marszu i jeden biskup z drugim zakonotują sobie; PO także przeciwko nam.
  Nie bój się, Grzesiu. KK w przeciągu paru lat będzie politycznym trupem, tak jak jest dziś trupem moralnym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX