Toruń. Alkoholowa impreza na komisariacie skończy się kontrolą MSWiA

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbieta Witek zleciła kontrolę Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy po wydarzeniach, jakie miały mieć miejsce na komisariacie Toruń-Śródmieście. To właśnie w tym miejscu miała odbyć się impreza alkoholowa, w wyniku której ranny został jeden z policjantów.
Zobacz wideo

Do alkoholowej imprezy miało dość na komisariacie policji Toruń-Śródmieście. Jak podaje "Gazeta Pomorska" według jednego z policyjnych forów internetowych w trakcie zakrapianej alkoholem zabawy jeden z policjantów uderzył głową w skrzynkę z hydrantem. Do mężczyzny wezwana została karetka pogotowia.

Alkoholowa impreza policjantów na komisariacie w Toruniu. MSWiA poleciło kontrolę

Jak podaje rzecznik prasowa KWP Bydgoszcz w rozmowie z TVP Info z powodu organizacji "nieformalnego" spotkania na komendzie, odwołana została już komendant komisariatu Toruń-Śródmieście Dorota R., która również miała uczestniczyć w imprezie. Śledczy będą teraz weryfikować, w jakich okolicznościach doszło do wypadku, w którym ranny został policjant (według doniesień naczelnik sztabu KMP w Toruniu) - jego obrażenia zostały sklasyfikowane jako średni uszczerbek na zdrowiu.

W sprawie miały już zostać zebrane dowody, które przekazane zostały do Prokuratory Regionalnej w Gdańsku. Dodatkowo minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbieta Witek za pośrednictwem Twittera poinformowała, że zleciła przeprowadzenie natychmiastowej kontroli w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy - Jeśli informacje medialne się potwierdzą, zażądałam wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec tych policjantów i ich zwierzchników.

Więcej o: