Długoterminowa prognoza pogody. Nad Polskę nadciąga front upalnego powietrza, będzie nawet 30 stopni

Długoterminowa prognoza pogody zakłada, że ostatni tydzień lipca oraz przełom lipca i sierpnia będzie bardzo gorący. Już w środę temperatury na zachodzie Polski przekroczą 30 stopni.
Zobacz wideo

W najbliższym tygodniu nad Polską pojawi się gorące powietrze z południa Europy. Już dziś termometry w niektórych miejscowościach w Hiszpanii, np. w Valladolid, Badajoz, Ciudad Real, Sewilli i Saragossie pokażą od 37 do 39 stopni. Ta fala upałów ma dotrzeć do Polski w środę. Na zachodzie kraju zapowiadane są wtedy temperatury dochodzące do 29-31 stopni.

Od środy w Polsce meteorolodzy zapowiadają powrót upałów

Jak podaje WP.pl do wtorku na pogodę w Polsce wpływ będzie miał wyż Yvonne, który zagwarantuje nam sporo słońca. W tych dniach meteorolodzy zapowiadają umiarkowaną temperaturę od 21 do 26 stopni. Sytuacja zmieni się już w środę, kiedy układ wyżowy znad Atlantyku zacznie przemieszczać się nad Polskę.

Wtedy też trzeba spodziewać się powrotu upałów, zwłaszcza na zachodzie kraju. W środę 30 stopni pokażą termometry w województwach lubuskim, wielkopolskim i dolnośląskim. W pozostałych regionach meteorolodzy zapowiadają od 24 do 29 stopni. W czwartek wysokie temperatury odnotowane zostaną już na terenie większości kraju. Poniżej 30 stopni będzie jedynie na Pomorzu, Warmii i Mazurach, Podlasiu oraz Lubelszczyźnie. Podobnie wysokie temperatury zapowiadane są także w piątek, sobotę i niedzielę.

Według wstępnych prognoz synoptyków wysoka temperatura może utrzymać się w Polsce także w nadchodzącym tygodniu (29 lipca - 4 sierpnia). W ostatnich dniach lipca i pierwszych dniach sierpnia musimy spodziewać się temperatury od 25 do nawet 32 stopni. Wyżowy front przyniesie nam poza upałem także niemal bezchmurne niebo, co dodatkowo zwiększy poziom odczuwalnej atmosfery.

Więcej o: