Policja zatrzymała 37-latka, który w próbował zatrzymywać Marsz Równości wózkiem z małym dzieckiem

Ulice Białegostoku nie były w sobotę bezpieczne. Kontrmanifestanci rzucali nie tylko przekleństwami, ale i kamieniami oraz petardami. Wśród nich pojawił się mężczyzna z wózkiem, w którym było małe dziecko. - 37-latek sam zgłosił się na komendę - mówi portalowi Gazeta.pl zespół prasowy Komendy Miejską Policji w Białymstoku.
Zobacz wideo

W sobotę ulicami Białegostoku przeszedł pierwszy Marsz Równości. Oprócz osób, które chciały manifestować swoją równość, pojawiły się również osoby, które się temu sprzeciwiały. Na ulicach stanęli kontrmanifestanci. Wielu z nich było bardzo agresywnych, oprócz wulgarnych okrzyków, dopuścili się również przemocy fizycznej - bili, opluwali i wyzywali. Na białostockich ulicach było w sobotę niebezpiecznie - kontrmanifestanci rzucali kamieniami, petardami i butelkami.

Białystok. Lecą petardy, a w pierwszym rzędzie stoi mężczyzna z dzieckiem

Pomimo to jeden z mężczyzn wybrał się na kontrmanifestację z malutkim dzieckiem. Na zdjęciach widać osobę z wózkiem, w którym jest dziecko - mężczyzna stoi w pierwszym rzędzie osób, na które naciera policja, przed nim stoi odkryta spacerówka. Zdjęcie opublikował m.in. Robert Biedroń, który wyraził swoje przerażenie tym, co wydarzyło się w Białymstoku. 

 

Moment starcia z policją uwiecznił redaktor Mediów Narodowych, który relacjonował całe wydarzenie. Na nagraniu, około 38 minuty, widać na nim mężczyznę z wózkiem dziecięcym. Relacjonujący mówi, że stojący na ulicy ludzie to kibice Jagiellonii, którzy przyszli bronić Białegostoku.

Nawet małe dzieci w Białymstoku stoją tutaj by środowisko homoseksualistów, środowisko LGBT po prostu nie przeszło

- ekscytuje się redaktor. Po chwili dodaje, że "lecą petardy". Gdy policja zbliża się do tłumu, ktoś krzyczy "tutaj jest dziecko" - mężczyzna trzymający wózek jest niewzruszony. Funkcjonariuszom udało się ominąć mężczyznę z dzieckiem i przejść dalej - szybko podbiegają jednak inni policjanci, którzy zdają się spisywać dane mężczyzny. 

 

37-letni mężczyzna zatrzymany za narażanie dziecka

O sprawę spytaliśmy Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Otrzymaliśmy informację o tym, że mężczyzna sam zgłosił się na Komendę Miejską Policji w Białymstoku. 37-latek był podejrzewany o narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 37-latek został zatrzymany. 

Czy Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zainterweniuje w sprawie opiekuna, który zdecydował przyprowadzić małe dziecko na kontrmanifestację? Biuro Rzecznika Praw Dziecka poinformowało w wiadomości wysłanej do redakcji naTemat, że Mikołaj Pawlak "zwróci się do policji o przekazanie informacji o przebiegu manifestacji i o tym, czy wystąpiło w ocenie funkcjonariuszy zagrożenie bezpieczeństwa dzieci". Pytanie o to, czy biuro Rzecznika Praw Dziecka pisząc "manifestacja" ma na myśli kontrmanifestację, pozostało bez odpowiedzi. 

Więcej o:
Komentarze (445)
Policja zatrzymała 37-latka, który w próbował zatrzymywać Marsz Równości wózkiem z małym dzieckiem
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 175 razy 141

  Szczyt bezmyślności i tchórzostwa, zasłaniać się małym dzieckiem jak tarczą. Idiota to mało powiedzieć.

 • glencok

  Oceniono 136 razy 104

  W normalnym kraju straciłby prawa rodzicielskie. A le to w normalnym.
  Biedny dzieciaczek że ma takiego ojca

 • marikfox

  Oceniono 130 razy 96

  Odebrać prawa rodzicielskie i uratować dziecko bo wyrośnie przy tatusiu na łysego kibola z pretensjami do całego świata.

 • polakadam

  Oceniono 104 razy 84

  To zdjęcie poszło w świat. Pokazało że w Polsce szerzy się faszyzm i że ci faszyści nie mają mózgów.

 • pan.szklanka

  Oceniono 87 razy 77

  My za tę opiekę nad dzieckiem płacimy facetowi 500 zł miesięcznie.
  Szczęśliwie dzieciakowi nie trzeba przyszywać rąk po wybuchu petardy, bo wyszłoby więcej.

 • woland7

  Oceniono 79 razy 67

  Rodzic Wyklęty - Bezmózgi. Szkoda dziecka.

 • takaprawda2015

  Oceniono 75 razy 65

  Tłuściochowi już wielki brzuchal z przodu nie starcza?? Dziecko jeszcze musi w to mieszać??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX