Policja po agresji na Marszu Równości w Białymstoku zatrzymała blisko 30 osób

Emocje po pierwszym Marszu Równości w Białystoku wciąż nie słabną. Komentarz w tej sprawie wydało MSWiA. Dowiadujemy się z niego, że Policja zatrzymała już blisko 30 osób, które są podejrzane o ataki i blokowanie sobotniego Marszu Równości.
Zobacz wideo

Na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pojawił się komunikat na temat sobotniego Marszu Równości w Białymstoku. Czytamy w nim, że w związku z aktami przemocy podczas Marszu Równości w Białymstoku policja zatrzymała 25 osób. Osoby te usłyszały zarzuty z Kodeku karnego i Kodeksu wykroczeń. Podlaska Policja opublikowała także wizerunki osób podejrzanych o agresywne zachowania  oraz na przeszkadzaniu w przebiegu niezakazanego zgromadzenia. "Funkcjonariusze nadal analizują zgromadzony materiał i wizerunki kolejnych poszukiwanych osób będą publikowane na bieżąco" - zapewnia MSWiA

Białystok: Jeden z podejrzanych o atak na uczestnika Marszu Równości zgłosił się na policję

Jak informuje TVN 24, w poniedziałek 22 lipca zatrzymano już trzy osoby podejrzane o udział w zamieszkach w Białymstoku (w sumie zatrzymano więc 28 osób), policjantom udało się także zidentyfikować kolejnych napastników. Na stronie internetowej Podlaskiej Policji czytamy, że mężczyzna podejrzany o pobicie 14-latka, którego wizerunek opublikowano w mediach, zgłosił się na komisariat w towarzystwie adwokata. Człowiek ten ma 24 lata. Do Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zgłosił się tak 37-latek podejrzewany o to, że 20 lipca 2019 roku na Alei Piłsudskiego w Białymstoku naraził dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Został zatrzymany

Ostre słowa minister Elżbiety Witek: Atakujący to "zwyczajni zwyrodnialcy"

W komunikacie MSWiA cytowane są słowa minister Elżbiety Witek. Szefowa resortu spraw wewnętrznych i administracji zapewnia w nim, że zachowanie osób, które dopuściły się przemocy wobec uczestników marszu "zasługuje na potępienie", a policja "będzie stanowczo reagować na wszelkie przejawy agresji".

- Osoby dopuszczające się ataków na inne osoby ze względu na ich poglądy czy orientację to zwyczajni zwyrodnialcy - podkreśliła w oświadczeniu Minister Witek.

Więcej o:
Komentarze (83)
Policja po agresji na Marszu Równości w Białymstoku zatrzymała blisko 30 osób
Zaloguj się
 • el.tuco

  Oceniono 43 razy 41

  To samo, co kościół. Różne przekazy z różnych kanałów do różnych odbiorców. Umiejętnie dozują narrację, żeby bardziej softowy elektorat się nie zniechęcił. PiS hoduje faszystowskiego wrzoda i ma ludzi za idiotów.

 • wolak007

  Oceniono 34 razy 30

  Jeśli "atakujący to zwyczajni zwyrodnialcy" to jak nazwać ich "mocodawców"?...

 • liftertoja

  Oceniono 27 razy 23

  Chodzi zapewnie o tych zwyrodnialcow, co to pare razy uderzyli niewinnych kiboli twarzami w kolana i żołądkami w pięść, prawda?

 • fakiba

  Oceniono 21 razy 19

  No i proszę , można nazwać bydło po imieniu , co nie stoi na przeszkodzie żeby nie znaleźli się na listach wyborczych partii rządzącej

 • mcguirre

  Oceniono 20 razy 16

  Zwykli zwyrodnialcy, którym całkiem jawnie kibicowaliście od dawna i których gorąco wspieracie. To wy towarzysze z PiS przy akompaniamencie rubasznych, pucołowatych klechów otworzyliście tą puszkę Pandory z najgorszymi polskimi demonami i to wy, mam nadzieję, poniesiecie tego konsekwencje zakłamani hipokryci.

 • polakadam

  Oceniono 24 razy 16

  Ciekawe czy pisiory będą karać członków własnej partii?
  Prezydent Białegostoku zapowiedział złożenie zawiadomienie do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez m.in. marszałka województwa podlaskiego Artura Kosickiego i innych członków PiS. Truskolaski powiedział, że na materiałach dostępnych w internecie widać ich czynny udział w ustawianiu blokad dla Marszu Równości. - Jest to drastyczne nadużycie demokratycznego mandatu i zaprzeczenie misji samorządowej - powiedział Truskolaski.

 • tegepe

  Oceniono 15 razy 11

  Nie żadni zwyrodnialcy, tylko zwyczajni Polacy-katolicy!!!

 • 11lech

  Oceniono 15 razy 11

  pis zawarło wiele lat temu sojusz z polskimprostactwem. Nie z przedstawicielem polskiego ludu, który ma określone aspiracje i tak samo, jak za Kościuszki, jak i w czasie powstania styczniowego, czy w międzywojennej Polsce - łaknie modernizacji, oświaty dla swoich dzieci - po prostu zasobniejszego bytu, ale sojusz właśnie z polskimprostactwem!!! Bydło, czyli pozbawiony empatii prymityw niezdolny do zrozumienia czegokolwiek osobnik i dlatego zawsze łaknący prostych, często spiskowych wyjaśnień swojej nędzy, sfrustrowany sobą samym i tym, jak traktują go inni (popełniający od stuleci ten sam grzech wobec bydła, grzech zaniechania i pogardy). Bydło nienawidzące wszystkich elit, ale spragnione przynależności do jakiejś wspólnoty, bez zaangażowania w to osobistego wysiłku, niejako z klasowego, czy rasowego automatycznego przydziału. To bydło stanowi właśnie o sile neobolszewików prawicy. Wszystko jedno, czy rzeczywistość wyjaśni mu Ojciec Dyrektor, Rafał Z. , czy zrobi to sam prezes., bydło jest gotowe na uwiedzenie. Ono chce bezpieczeństwa z daleka od odpowiedzialności i wolności, od debat, Ziemia musi być płaska, a wizja świata prosta i zawsze musi zawierać element tłumaczący status bydła, jego nieudaczność i biedę. Bydło nie zna historii . Nie zna, bo nigdy się jej nie nauczyło, nawet jeśli je ktoś nauczyć jej próbował. Historia Polski nie jest zresztą dobra dla neobolszewickiego planktonu. Za dużo w niej nagłych zwrotów akcji, niejednoznaczności i finezji. Za dużo idei, często sprzecznych ze sobą, wieloznacznych, nie dających się wepchnąć w ramy jednej koherentnej pisowskiej definicji władzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX