Prognoza pogody. Po gwałtownych burzach do Polski wrócą upały

W niedzielę 21 lipca przez wiele miejscowości przeszły gwałtowne burze i ulewne deszcze. Synoptycy mają jednak dobre wiadomości - od poniedziałku pogoda będzie znacznie przyjemniejsza. Temperatura będzie wysoka, a opady deszczu będą należeć do rzadkości. Z prognoz wynika także, że już za kilka dni do Polski wrócą upały.

Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl, przygotowywanej przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wynika, że w poniedziałek 22 lipca będziemy cieszyć się bardzo ładną pogodą. W większości polskich miast zachmurzenie będzie umiarkowane, a temperatura maksymalna osiągnie 20-25 stopni. Meteorolodzy prognozują, że przelotne opady deszczu mogą dziś wystąpić jedynie w województwach małopolskim i podkarpackim, z kolei burze nie powinny nam dziś zagrażać.

Prognoza pogody. Do Polski powrócą upały, a z nimi gwałtowne burze

Dość podobne warunki atmosferyczne zaobserwujemy we wtorek. Tego dnia na niebie pojawi się nieco więcej chmur, a przelotny deszcz odnotujemy nie tylko w Małopolsce i na Podkarpaciu, ale także na Opolszczyźnie, Śląsku, Podlasiu oraz w miejscowościach położonych na Wybrzeżu. Temperatura maksymalna będzie wahać się od 17 stopni w Zakopanem do 28 stopni w Zielonej Górze.

Od środy do soboty spodziewajmy się upałów. Temperatura wyraźnie wzrośnie (w czwartek na zachodzie kraju odnotujemy nawet 32 stopnie), będzie także znacznie słoneczniej. Synoptycy prognozują, że wysokie temperatury będą wywoływać burze - po raz kolejny przejdą nad Polską w sobotę 27 lipca.

Więcej o:
Komentarze (5)
Prognoza pogody. Po gwałtownych burzach do Polski wrócą upały
Zaloguj się
 • dewes

  Oceniono 6 razy 4

  "Pogoda będzie znacznie przyjemniejsza" = dalszy ciąg suszy, wzrost cen warzyw i owoców, jeszcze większe straty w rolnictwie itd. Dziennikarz nie potrafiący łączyć prostych faktów niech lepiej zmieni zawód na mniej wymagający myślenia.

 • mjuhbun

  Oceniono 2 razy 0

  ziele się suszy

 • silvermane

  Oceniono 4 razy -4

  Oj, już nie straszcie tymi upałami, z prognoz wynika, że będzie raczej 28-30 stopni przez kilka dni, nic w porównaniu z czerwcem.

  Poza tym dzień jest krótszy od czerwcowego o godzinę, więc siłą rzeczy ziemia ma więcej czasu na ostygnięcie nocą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX