Oświadczenie matki 5-letniego Dawida. "Dziękuję wszystkim tym, którym los mojego synka nie był obojętny"

Uwaga "TVN" upubliczniła oświadczenie matki Dawida Żukowskiego: kobieta dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w poszukiwania jej 5-letniego syna. Prosi też o modlitwę.
Zobacz wideo

W sobotę 20 lipca policja przekazała wieści, które kończyły kilkudniową akcję poszukiwawczą 5-letniego Dawida Żukowskiego z Grodziska Mazowieckiego.

Ubiór i wygląd wskazują na to, że to poszukiwany 5-letni Dawid. W poniedziałek przeprowadzona zostanie sekcja zwłok chłopca. Śledczy przekazali również, że zwłoki były ukryte w zaroślach nieopodal stawu przy A2.

W niedzielę wieczorem na portalu programu "Uwaga!" TVN pojawiło się natomiast oświadczenie matki Dawida Żukowskiego. Przytaczamy jego pełną treść:

Szanowni Państwo,
składam podziękowania służbom, które z ogromna determinacją, nie szczędząc środków i wysiłku prowadziły akcję poszukiwawczą. Dziękuję lokalnej społeczności, mediom i wszystkim tym, którym los mojego synka nie był obojętny, którzy do końca okazywali wsparcie wierząc w szczęśliwe zakończenie. Proszę o modlitwę.
Mama Dawida

Zaginięcie Dawida Żukowskiego

Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego zaczęły się w nocy z 10 na 11 lipca, trwały do 20 lipca. Była to największa w dotychczasowej historii polskiej policji akcja poszukiwawcza, zaangażowali się w nią policjanci, strażacy, żołnierze WOT oraz mieszkańcy.

Zaginięcie syna zgłosiła matka, gdy nie dotarł do niej do Warszawy z Grodziska Mazowieckiego. 32-letni ojciec Dawida miał go tam odwieźć. Chłopiec nigdy tam nie dotarł, a później okazało się, że Paweł Ż. popełnił samobójstwo.

Więcej o: