Marsz Równości w Białymstoku. Szef MEN zastanawia się, czy powinny być organizowane

Po wydarzeniach w Białymstoku głos zabrał szef MEN Dariusz Piontkowski. Minister zastanawia się, czy w przyszłości powinny być organizowane Marsze Równości. Dlaczego? Tak to tłumaczył TVN24: - Tego typu marsze, wywoływane przez środowiska próbujące forsować niestandardowe zachowania seksualne, budzą ogromny opór.
Zobacz wideo

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski w rozmowie z TVN24 skomentował wydarzenia z Białegostoku, gdzie w sobotę przeszedł Marsz Równości. Po próbach blokady przemarszu, a także serii bijatyk i burd na ulicach miasta, jak na razie zatrzymano 25 osób. Policja wciąż poszukuje kolejnych osób, które tego dnia łamały prawo.

Jak stwierdził szef MEN, to marsze takie jak Parada Równości "powodują zamieszki, a mogą powodować zagrożenie zdrowia wielu przygodnych obywateli". Dodał, że trzeba się zastanowić, w jaki sposób rozwiązać ten problem. Winą za te zdarzenia obarczył uczestników marszu i zastanawiał się, czy w przyszłości takie wydarzenia w ogóle powinny być organizowane.

Piontkowski: Środowiska próbujące forsować niestandardowe zachowania seksualne

Tego typu marsze, wywoływane przez środowiska próbujące forsować niestandardowe zachowania seksualne, budzą ogromny opór nie tylko na Podlasiu, także w innych częściach Polski. W związku z tym warto się zastanowić, czy w przyszłości tego typu imprezy powinny być organizowane

- powiedział TVN24 Piontkowski. Wśród ewentualnych "winnych" wymienił też prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, ponieważ ten powinien dążyć do tego, by nie dopuścić, aby marsz się odbył. Dlaczego? Bo "prawo bezpieczeństwa życia ludzkiego" wydaje mu się być ważniejsze niż prawo zgromadzeń.

Jak dotąd sprawę sobotnich wydarzeń z Białegostoku skomentowała m.in., szefowa MSWiA Elżbieta Witek, były premier Donald Tusk, a także Konferencja Episkopatu Polski.

Więcej o:
Komentarze (494)
Marsz Równości w Białymstoku. Dariusz Piontkowski, szef MEN: Warto się zastanowić, czy w przyszłości tego typu imprezy powinny być organizowane
Zaloguj się
 • kater-11

  Oceniono 71 razy 59

  Katolik minister . Tragedia , ale to nauka kościoła katolickiego.
  Kto to powiedział ?
  Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas znane były tylko w szczupłym gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na ich rehabilitację.”
  „Hitler jest doskonałym znawcą psychologii tłumu i twórcą nowej, genialnej taktyki.”
  „Zasady wychowawcze nacjonalizmu niemieckiego są WZORCEM dla innych narodów. W nacjonalizmie odbija się dusza Niemiec.”
  „Dzisiejsza III Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkiej idei, która ma przynieść odrodzenie ludzkości. Niemcy stały się obok Włoch rzecznikiem ideologii o zasięgu ogólnoludzkim.”
  „Dzisiejsza Trzecia Rzesza reprezentuje nie tylko określony system polityczny. Podejmuje ona tytaniczną próbę urzeczywistnienia wielkich idei, mających przynieść odrodzenie ludzkości (…) Dzięki swej antykomunistycznej postawie niemiecki narodowy socjalizm przyczynił się do tego, aby położyć tamę zagrożeniu Europy przez bolszewizm. W tym względzie ma zasługi dla całej ludzkości.”
  „Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, że Żyd pozostał obcym ciałem w organizmie narodów europejskich (…) Żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłożu chrześcijaństwa. Jego przeobrażenie może się dokonać tylko na drodze religijnej przez szczere, bezinteresowne przyjęcie chrześcijaństwa.”
  Kardynał kościoła katolickiego Stefan Wyszyński.

 • hellk

  Oceniono 55 razy 41

  No troche sie tego nazbieralo ale badzmy szczerzy - juz 2 lata temu wladza nazywala kopanie kobiet po twarzach - 'okazywaniem gniewu'. Kto mial z tego powodu zrobic rachunek sumienia, zapewne juz tego dokonal.

 • dafcioo

  Oceniono 49 razy 37

  Jak czytam wypowiedzi Piontkowskiego to też jestem przeciwko równemu traktowaniu wszystkich "człowieków".

 • anzimonek

  Oceniono 37 razy 33

  Pielgrzymki też budzą mój opór, zwłaszcza, że podczas marszu ludzie idą i krzyczą...

 • freud1

  Oceniono 35 razy 29

  Bo demokracja rozumicie, budzi opor.
  Dlatego powinna zostac zastapiona kaczyzmem. Taki mamy dzisiaj w PISie koncept.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX