Tusk komentuje wydarzenia z Białegostoku. "Tragedią jest władza, która jest ich patronem"

"Kibole, antysemici, homofobia - nic nowego. Tragedią jest władza, która jest ich patronem" - napisał w niedzielę Donald Tusk, odnosząc się do wydarzeń w Białymstoku.
Zobacz wideo

Nie milkną echa burd i bójek w Białymstoku oraz ataków na uczestników Marszu Równości w stolicy Podlasia. Policja zatrzymała na razie 25 osób, ale wciąż poszukuje kolejnych, które naruszały prawo podczas Marszu Równości.

Ataki na uczestników potępiła szefowa MSWiA, choć już np. marszałek województwa podlaskiego z PiS twierdzi, że winni rozróbom są prezydent miasta i osoby LGBT. Z kolei jedna z białostockich parafii dziękowała "obrońcom wartości"

Donald Tusk o wydarzeniach w Białymstoku

Teraz do bulwersujących wydarzeń odniósł się przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Były premier zatweetował krótko, oskarżając obecną władzę o to, że ta patronuje skrajnym środowiskom i ich przedstawicielom:

Kibole, antysemici, homofobia - nic nowego. Tragedią jest władza, która jest ich patronem. Wszyscy przyzwoici Polacy, niezależnie od poglądów, muszą powiedzieć: dość przemocy!

Na ataki w Białymstoku zareagował także w niedzielę Episkopat. KEP wskazała, że przemoc i pogarda "w żadnym wypadku nie mogą być usprawiedliwiane i akceptowane".

Każda forma agresji jest wbrew nauce Jezusa Chrystusa. Szacunek należy się każdemu człowiekowi bez względu na jego poglądy

- czytamy w komunikacie Episkopatu.

Więcej o:
Komentarze (605)
Ataki na uczestników Marszu Równości. Donald Tusk o wydarzeniach w Białymstoku: Tragedią jest władza, która jest ich patronem
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 112 razy 82

  najpierw uchodźcy, potem gender, dzisiaj LGBT

  ciekawe czym jutro będą straszyć?

 • burn74

  Oceniono 79 razy 59

  Odciąć kościół od cycka budżetowego i się to skończy ! To takie trudne ? Ale kto to gwarantuje ? Schetyna,Kosiniak ? Tylko Zjednoczona Lewica !

 • mcguirre

  Oceniono 67 razy 53

  Kościół katolicki wraz z partia rządząca pokazują swoje prawdziwe, nikczemne oblicze. Wydarzenia w Jedwabnem zyskują nowe znaczenie i wracają ze zdwojoną siłą. PiS razem z kościołem katolickim wskrzesiło uśpione przez lata demony i trudno będzie nad tym zapanować przy obecnym układzie politycznym, któremu takie zachowania są rękę. Czy o taką Polskę panu chodziło panie Kaczyński ?

 • thegosc

  Oceniono 61 razy 51

  Męty, opłacane z pieniędzy ukradzionych przez Biereckiego, wypełzły z rynsztoka.

 • urian

  Oceniono 52 razy 36

  Cały świat powinien zobaczyć to co się działo wczoraj w Białymstoku, przeczytać wezwania jakie kierował do nazioli polski kościół, podziękowania jakie im dzisiaj wyraził, trzeba zebrać w całość wypowiedzi polityków PiS i kukiz 15, przypomnieć marsze z pochodniami i te pod Jasną Górą. Niech ludzie zobaczą jak wygląda Polska, członek UE, pod rządami PiS. Niech w Izraelu zobaczą i przeczytają o wszechobecnym antysemityzmie.

 • goldendeliceus

  Oceniono 46 razy 32

  Wiadomo jaka będzie reakcja PiS na słowa D. Tuska.
  Z ciekawością oczekuję komentarzy PiS na temat stanowiska episkopatu. Wszak to elita wierzących rodaków.

 • doradca02

  Oceniono 43 razy 31

  pani minister Witek ; zaręczam pani ,ze na pierwszym spotkaniu z kolegami ministrami z UE będzie pani pytana o wydarzenia z Białegostoku. a może i pani Ursula też zapyta jak tam zmagania z parafaszyzmem w Polsce. Panie Morawiecki - Europa to nie Kamczatka ; tu wszystko widać w TV po kwadransie; a potem żale "że oni nas nie rozumieją".

 • vomitorium1

  Oceniono 36 razy 28

  "Kibole, antysemici, homofobia - nic nowego. Tragedią jest władza, która jest ich patronem"
  tragedią
  jest społeczeństwo
  (które
  tę władzę wybiera)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX