Tragiczny wypadek nad Jeziorem Białym. 23-latek skoczył do wody na główkę, wypłynął nieruchomy

Do nieszczęśliwego wypadku podczas kąpieli doszło w sobotę nad jeziorem w Okunince. Z poważnymi obrażeniami ciała do jednego z lubelskich szpitali trafił 23-letni mieszkaniec woj. podkarpackiego po tym, jak skoczył na główkę z pomostu do wody. Niewykluczone, że czekać go będzie długotrwałe leczenie i rehabilitacja.
Zobacz wideo

Do tego zdarzenia doszło w sobotę po godz. 17 w miejscowości Okuninka, nad jeziorem Białym. Jak ustalili wstępnie policjanci, 23-letni mieszkaniec woj. podkarpackiego  wraz z grupą znajomych przyszedł na niestrzeżone kąpielisko. Po skoku z pomostu na główkę wynurzył się z wody nieruchomy, z twarzą zwróconą do dołu. Młody mężczyzna został wyciągnięty z wody przez kolegów.

23-latek był nieprzytomny. Na ratunek pośpieszył świadek zdarzenia, który podjął czynności reanimacyjne. Na miejsce przybyli ratownicy wodni, którzy pracowali nieopodal na strzeżonym kąpielisku i przejęli czynności ratownicze.

Młody mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do lubelskiego szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze. Pobrana została od niego krew do badań na zawartość alkoholu. 23-latek jest w poważnym stanie. Niewykluczone, że czeka go długotrwałe leczenie i rehabilitacja.

Policja przypomina zasady bezpiecznej kąpieli:

 1. Pamiętajmy o tym, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik;
 2. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy;
 3. Nie pływajmy w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni (optymalna temperatura to 22-25 stopni);
 4. Nie skaczmy rozgrzani do wody.
 5. Nie pływajmy w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiemy, że występują zawirowania wody lub zimne prądy;
 6. Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią;
 7. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki na główkę, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni;
 8. Pamiętajmy, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak nadmuchiwane koło;
 9. Nigdy nie wchodźmy do wody, nie pływajmy po spożyciu alkoholu – to najkrótsza droga do tragedii;
 10. Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych, dobrze, żeby miały złożone na siebie dmuchane rękawki, które pomogą dziecku utrzymać się na wodzie.
Więcej o:
Komentarze (171)
Tragiczny wypadek nad Jeziorem Białym. 23-latek skoczył do wody na główkę, wypłynął nieruchomy
Zaloguj się
 • ja_prostak

  Oceniono 32 razy 24

  Każdy ogolony i obdziargany desiarz, powinien zakładać rękawki przed kąpielą, najlepiej takie w kaczuszki. To ociepli jego wizerunek.

 • safelogica

  Oceniono 30 razy 24

  W zawodach o nagrodę Darwina zajmie na razie miejsce poza ścisłym finałem, jeszcze zyje

 • Damian Kruk

  Oceniono 29 razy 23

  Nawet mi go nie szkoda...tyle się gada...programy,osoby kalekie opowiadające o swoich skokach....nieeeeee!!!!! Sekund dwie i po zdrowiu...jak to mówią życie...

 • sabaton128

  Oceniono 35 razy 21

  Leczenie z jego własnego majątku - czemu ja mam się dokladać do leczenia debila? Mi takie glupie pomysly nie przychodzą do głowy i jak mialem 15 lat, tez nie przychodziły.

 • insekt6

  Oceniono 20 razy 20

  Podpuścili głupiego, naiwnego i doprowadzili do kalectwa. Teraz będzie im się śnił. Należy im się!

 • pieknestraszydlo

  Oceniono 15 razy 15

  Złamanie kręgosłupa szyjnego. Trzeba o tym trąbić na prawo i lewo i przestrzegać młodych
  ( zresztą nie tylko młodych) ludzi. Nie skacze się na główkę! Złamanie kręgosłupa szyjnego to śmierć albo całkowite porażenie czterokończynowe- nie ruszasz rękami, nogami, na wózku nawet nie potrafisz siedzieć. Często nie potrafisz oddychać samodzielnie. Jeśli przeżyjesz ... kalectwo na całe życie. A wszystko przez jeden, głupi skok do wody.

 • dziadekjam

  Oceniono 31 razy 15

  "Do nieszczęśliwego wypadku podczas kąpieli doszło w sobotę nad jeziorem w Okunince. Z poważnymi obrażeniami ciała do jednego z lubelskich szpitali trafił 23-letni mieszkaniec woj. podkarpackiego po tym, jak skoczył na główkę z pomostu do wody. Niewykluczone, że czekać go będzie długotrwałe leczenie i rehabilitacja."
  =============================
  Faktycznie wypadek NIESZCZĘŚLIWY. Idiota skaczący z mostu przeżył i pochłonie masę pieniędzy na leczenie i rehabilitację, a idiotą i tak zostanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX