W poniedziałek sekcja zwłok 5-letniego chłopca. Ciało z ranami kłutymi miało być przykryte trawą

Prokuratura rozpoczęła postępowanie w sprawie śmierci 5-letniego Dawida Żukowskiego, będzie ono prowadzone w kierunku zabójstwa. Według nieoficjalnych informacji tvp.info, znalezione ciało ma rany kłute w okolicach serca.
Zobacz wideo

Odnalezione w sobotę ciało chłopca zostało przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Dodał, że tego samego dnia zakończyły się oględziny miejsca ujawnienia zwłok. W czynnościach brali udział prokurator, policyjni technicy oraz biegły z zakresu medycyny sądowej. W poniedziałek odbędzie się sekcja zwłok chłopca.

Jak podała po rozmowie z prokuratorem reporterka Polsat News, śledczy nie mają wątpliwości, że znalezione ciało należy do 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego. Wskazują na to ubiór i wygląd ciała. Dodała, że zwłoki znajdowały się w zaroślach i były przykryte trawą. 

Portal tvp.info nieoficjalnie ustalił, że ciało nie było rozczłonkowane, ale prawdopodobnie ma rany kłute w okolicach serca. Miało być też "starannie ukryte". 

Poszukiwania 5-letniego Dawida

Ciało dziecka policja odnalazła wczoraj. Poszukiwania trwały od nocy z 10 na 11 lipca, w akcję - oprócz polskich policjantów - zaangażowani byli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i Straż Pożarna. Wsparcia udzielili także funkcjonariusze niemieckiej policji, którzy przybyli do Polski wraz ze swoimi psami tropiącymi. Były to największe poszukiwania w historii polskiej policji.

Więcej o: